В ЄС вперше представили оборонно-промислову стратегію, яка передбачає інтеграцію українського ВПК

В ЄС вперше представили оборонно-промислову стратегію, яка передбачає інтеграцію українського ВПК

Єврокомісія представила першу в історії Євросоюзу оборонно-промислову стратегію, яка передбачає інтеграцію українського військово-промислового комплексу у європейський.

Про це під час презентації стратегії повідомив європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретон, передає "Інтерфакс-Україна".

"Україна зможе отримати вигоду від цієї стратегії для своєї оборонної промисловості, звісно, для збільшення потужностей виробництва, а також у спільних закупівлях, і, що вкрай важливо, при цьому ми крок за кроком готуємо інтеграцію оборонної промисловості України в межах нашої власної. Тож це щось надзвичайно нове, що ми робимо вперше і, звісно ж, з огляду на нашу взаємодію з урядом України, ми впевнені, що це буде високо оцінено", - вказав він.

Виконавча віцепрезидентка Європейської комісії Маргрете Вестагер сказала, що така участь України є сигналом про майбутнє нашої держави як члена Європейського союзу .

Вона звернула увагу на Офіс оборонних інновацій, який відкриють у Києві і який буде посилювати двосторонню співпрацю, щоб інновації в Україні були доступними і для ЄС.

"В Україні нині відбувається багато інновацій, і ми бачимо, що дедалі більше і більше цивільних технологій використовують в оборонних цілях. Це дуже важливі нововведення. І я думаю, що важливо, щоб ми використовували цей офіс також для навчання європейської сторони, щоб оборонна промисловість стала галуззю, яка об'єднується в екосистему, в якій Україна повністю інтегрована", - додала Вестегар.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррельнаголосив, що для подальшої підтримки України ЄС має збільшити свої власні виробничі можливості.

"Україна сьогодні потребує 200 тис. 155 боєприпасів за місяць. Це становить 2,5 мільйона за рік. Якщо ми хочемо підтримати Україну, ми маємо бути в змозі це зробити. Вам необхідно конвертувати фінансові потужності в промислові потужності, щоб забезпечити постачання, тому все, що збільшує нашу обороноздатність, добре для України, оскільки ми прагнемо підтримувати Україну своїми потужностями", - пояснив він.



Загрузка...