В Ізмаїлі вшанували пам’ять моряка-прикордонника Іллі Грищенка, який ціною свого життя врятував побратимів
Сьогодні в Ізмаїлі відбулися пам’ятні заходи з нагоди роковин смерті відважного захисника України, старшого матроса Морської охорони Іллі Грищенка. Про це у Фейбук пише пресслужба Морської охорони Держприкордонслужби України, передає видання «Південь сьогодні».
У цей пам’ятний день рідні, близькі та бойові побратими зібралися в Ізмаїлі біля місця поховання воїна, аби вшанувати його світлу пам’ять. Присутні поклали квіти до могили Героя та схилили голови у хвилині мовчання.
Ілля Грищенко народився у 1994 році в багатодітній родині в Ізмаїлі. Вибір військового шляху був для нього свідомим: у 2020 році він підписав контракт із Морською охороною. Службу розпочав мотористом-рульовим на катері «Галія», згодом обійняв посаду старшого фахівця на іншому катері підрозділу.
Рідні згадують Іллю як енергійного, цілеспрямованого та щирого юнака. Він займався легкою атлетикою, мав добре серце, завжди був готовий допомогти людям і ніколи не залишав без уваги тварин.
Побратими пам’ятають його оптимістом і людиною справи – тим, хто не відступав перед труднощами та до останнього подиху залишався вірним громадянському й військовому обов’язку.
Свій останній бій Ілля Грищенко прийняв під час ворожої атаки. Діючи як справжній Герой, він до кінця вів вогонь, прикриваючи побратимів. Його самопожертва дала змогу іншим бійцям зайняти вигідні позиції та врятувати життя. У тому бою він віддав найдорожче – власне життя.
«Для колег-прикордонників Ілля Грищенко назавжди залишиться прикладом мужності й незламності, а для родини – невимовним болем і водночас вічною гордістю. Світла пам’ять Іллі Грищенку. Його ім’я навічно вписане в історію охорони морських кордонів України», – написали побратими Героя.
Герою Слава!
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА






