В українській дельті Дунаю все частіше зустрічають орлиних сов
За останні кілька років в дику природу дельти Дунаю було випущено 15 орлиних сов. Про це у фейсбук пишуть екологи проєкту Rewilding Danube Delta.
Колись Україна була домом для великої популяції сов-орлинів, але сьогодні вони розповсюджені переважно на Поліссі та на Донеччині. Це пов’язано з різними загрозами, включаючи знищення птахів до 1969 року, руйнування гнізд, використання пестицидів та зіткнення з лініями електропередач.
«Однак у дельті Дунаю, де цей вид колись був рідкісним, ситуація значно покращилася. Завдяки нашим зусиллям орлині сови тепер мають шанс повернутися до своїх природних середовищ, не стикаючись з такими серйозними загрозами, – зазначають екологи.
Вчені пишуть, що випущені у природу орлині сови успішно пережили зиму в дельті Дунаю. Про це свідчать дані супутникового трекера деяких птахів. Місцеві жителі також помічають сов-орлинів без тракерів у різних частинах дельти поблизу міста Вилкове. Однак принаймні один з випущених птахів покинув дельту Дунаю, перелетів у район Дунайських озер, а потім продовжив свою подорож у напрямку Молдови. Екологи продовжують стежити за рухом та станом птахів і сподіваються, що їхні зусилля сприятимуть відновленню популяції цього виду.