У прибережній зоні нацпарку «Тузлівські лимани» провели рейд проти браконьєрів

У прибережній зоні нацпарку «Тузлівські лимани» провели рейд проти браконьєрів

У Національному природному парку «Тузлівські лимани» з метою виявлення правопорушень в акваторії лиманів було проведено спільний рейд працівників служби держохорони нацпарку з представниками водної поліції Білгород-Дністровського райвідділу. Про це повідомив еколог та співробітник нацпарку Іван Русев, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Еколог зазначає, що цьогоріч це першій рейд на човні, адже правопорушники намагаються встановити знаряддя лову подалі в акваторії лиману, щоб приховати їх:

«Браконьєри промишляють зазвичай в темну пору доби, незважаючи на комендантську годину та застосовують плавзасоби, що заборонено під час дії режиму воєнного стану. Війна вносить суттєві корективи і в нашу роботу, першочергово через брак найцінніших ресурсів: інспекторський склад вимушено скоротився (декілька представників служби держохорони нацпарку боронять країну на фронті). Але кожен має працювати і виконувати свої обов’язки, незважаючи на складнощі, тому ми об’єднуємо наші зусилля і ресурси для виконання завдань по захисту та збереженню екосистем та видів».

Внаслідок рейду працівникам служби держохорони нацпарку та водної поліції вдалося виявити понад 10 одиниць сіток та ятерів в яких було понад 100 кг риби. Переважно це була ікряна атерина та дрібна кефаль-сінгиль, яку випустили назад у водойму. Всі незаконні знаряддя лову також були обліковані, складено акти «безгоспу».

Іван Русев наголошує, що такі водні рейди проводитимуть систематично з метою профілактики правопорушень, виявлення та вилучення незаконних знарядь лову, а затримані порушники будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Слід зауважити, що, за інформацією Івана Русева, дозвіл на вилов водних біоресурсів в межах нацпарку не був наданий жодному суб’єкту господарювання:

«Просимо всіх дотримуватись режиму території та обмежень запроваджених під час дії воєнного стану. Нагадуємо, що дозволів на вилов водних біоресурсів в межах Тузлівських лиманів, Одеська ОВА не надала жодному суб’єкту господарювання, хоча адміністрація Національного природного парку «Тузлівські лимани» зробила все разом з науково-технічною радою нацпарку, щоб затвердити ліміти на вилов та зробила розподіл квот по суб’єктам господарювання!»

Фото – Іван Русев

Підготувала Амєлія МИЙНОВА



Загрузка...