5 помилок із ручною поклажею, через які вас можуть не пустити на борт: що не можна везти
Кожен, хто хоч раз літав літаком, знає, що основний багаж завжди "летить" окремо - у вантажному відсіку. У салон із собою можна брати тільки ручну поклажу. Що не можна провозити в ручній поклажі, а що можна - далі в матеріалі.
- Що можна брати в ручну поклажу
- Чи можна провозити таблетки в ручній поклажі без упаковки
- Скільки рідини можна брати в ручну поклажу
- Що не можна брати в ручну поклажу
Що можна брати в ручну поклажу
Головні вимоги до сумки або рюкзака, який ви плануєте брати з собою в салон - вага до 10 кг і розмір 55х40х20 см. Це приблизні виміри, тому що в кожної авіакомпанії можуть бути свої побажання - перед польотом краще дізнатися їх. В аеропорту ніхто не буде міряти ваш багаж лінійкою, просто співробітники можуть попросити розмістити сумку в спеціальному отворі, і якщо вона не влізе - доведеться або викладати речі, або платити штраф.
Запам'ятайте, що можна провозити в ручній поклажі в літаку:
- готівкові гроші;
- кредитні картки;
- папери та документи;
- планшет, ноутбук, смартфон, фототехніку;
- ювелірні вироби та інші коштовності;
- крихкі та цінні предмети.
Важливо, що гаджети і фотоапарат не входять у правила для багажу (про розмір і вагу), але мають бути в спеціальних сумках. Також ви можете взяти із собою в літак пальто або куртку, букет квітів, дитячий візок і харчування, милиці, костюм у чохлі, ковбасу, сир, бутерброди, батончики, горіхи і сухофрукти, булочки.
Чи можна провозити таблетки в ручній поклажі без упаковки
Правила більшості авіаліній свідчать, що можна провозити в ручній поклажі в літаку будь-які таблетки, які можуть стати вам у пригоді під час польоту. У салон можна взяти із собою:
- сиропи, краплі для очей, спреї для носа та інші безрецептурні ліки;
- рецептурні препарати (при собі мати рецепт);
- розчин для контактних лінз;
- розчин солі;
- антисептичні засоби, у складі яких є менше 70% спирту.
Також дозволено провозити голки, якщо вони використовуються для введення ліків, глюкометри, інгалятори, кисневі балони. Будь-які болезаспокійливі засоби, а також пластирі та серветки дозволені, але не беріть більше п'яти упаковок одного препарату.
Бажано упаковувати всі ліки в оригінальні коробки, а при собі мати рецепти для відповідних типів препаратів. Якщо оригінальних упаковок немає, то складіть усе в прозорий зіп-пакет - іноді співробітники авіакомпаній перевіряють його вміст, іноді ні.
Скільки рідини можна брати в ручну поклажу
Часті пасажири різних авіаліній знають, що можна перевозити в ручній поклажі напої, однак і до них висувають вимоги. Для того щоб у вас не було проблем, запам'ятайте, скільки мл можна брати в ручну поклажу - кілька пляшок по 100 мл у кожній, при цьому загальний обсяг - максимум 1 літр. У багажі може бути будь-яка кількість ємностей, головне, щоб вона не перевищувала дозволеної на території тієї країни, куди ви летите.
ВАЖЛИВО: під терміном "рідина" авіакомпанії мають на увазі не тільки напої. Це все "текуче" - креми, лосьйони, зубні пасти, гелі, шампуні, навіть туш для вій і блиск для губ.
Також врахуйте, що співробітники митного контролю рахують об'єм ємності за написом, а не за кількістю, що залишилася. Тобто якщо у вас 150 мл пляшка гелю для душу, в якій менше половини, вам доведеться її залишити. Ніхто не буде вимірювати, скільки мл залишилося всередині - порахують як 150.
Якщо ви захочете відвідати Duty Free, то на все, що ви там купите, не поширюватиметься правило про 100 мл. Але не забудьте наклеїти чек прямо на пляшку і не відкривайте напій.
Що не можна брати в ручну поклажу
Крім списку дозволених продуктів, товарів і напоїв, є й те, що не можна брати в літак у ручну поклажу. Під заборону потрапила холодна та вогнепальна зброя, токсичні та легкозаймисті рідини, вибухівка, пилочка для нігтів, мультитул, ножиці та штопор. Правила щодо ножів залежать від авіакомпанії - деякі дозволяють брати до салону такий предмет, тільки якщо довжина леза менша за шість сантиметрів.
Незважаючи на те що перевозити в ручній поклажі таблетки та інші медичні препарати все-таки можна, для деяких із них існують обмеження. Наприклад, заборонено брати з собою в літак наркотики і будь-які сильні болезаспокійливі на основі кодеїну, діазепаму, фенобарбіталу, ефедрину або псевдоефедрину, хлорфенаміну малеату. Враховуйте, що в кожної конкретної країни можуть бути свої правила щодо медикаментів. Наприклад, у США не можна вводити "Анальгін", а в Литву - "Корвалол", тож перш ніж летіти в ту чи іншу державу, уточніть митні правила.
Джерело: unian