Чому кіт може ховатися: ветеринар назвала причини та застереження
Як і люди, всі коти є індивідуальними та мають свій неповторний характер. Деякі коти від природи сором'язливіші за інших та частіше ховаються під ліжком або в шафі, проте інколи кішка, яка ховається, може показувати, що в будинку щось не так, пише ветеринарний лікар Ханна Харт для petMD.
Ховатися - це інстинкт
Переважно ховатися є інстинктивною поведінкою всіх котів, адже вони активніші на світанку та в сутінках. Завдяки цьому вони можуть знайти відокремлене місце для відпочинку вдень. Крім того, ховання захищає котів від хижаків і допомагає їм полювати на власну здобич.
Ховаючись, коти почуваються в безпеці
Коли коти відчувають тривогу або вразливість, то можуть проводити більше часу далеко від інших членів родини. Така тривога може статися через нещодавній переїзд, появу у сім'ї нових тварин, втрату члена сім'ї або зміну звичного способу життя.
"Ховання також може бути реакцією страху котів на такі речі, як незнайомі відвідувачі, гучні звуки або залякування з боку інших домашніх тварин, особливо інших котів", - пояснила ветеринар.
Ваш кіт міг захворіти
Якщо кіт має інфекцію сечовивідних шляхів або інфекції верхніх дихальних шляхів, то це може призвести до того, що він буде частіше ховатися. Коти добре ховаються, коли хворіють або відчувають біль, проте неочікувана схильність до ховання може бути ознакою того, що вони погано себе почувають.
Де ховаються коти?
За словами лікарки, у кожного кота можуть бути свої улюблені місця для хованки, до прикладу, у шафах, під ліжком або стільцем, у коробках або шухлядах.
"Більшість котів віддають перевагу темним, теплим і достатньо закритим ззаду схованкам. Це інстинктивно забезпечує їм безпеку від нападів ззаду та знизу, водночас дозволяючи спостерігати за тим, що відбувається попереду та над ними", - підкреслила Харт.
Чи варто переживати, що мій кіт ховається?
Попри те, що така поведінка є нормальною для котів, інколи є ситуації, які викликають занепокоєння. Тому відведіть кота до ветеринара, якщо він ховається більше, ніж зазвичай. Також варто сходити до лікаря, коли ваш кіт ховається та проявляє такі симптоми:
- випорожняється поза межами лотка;
- менше їсть або п'є;
- блювання;
- діарея;
- чхання;
- кашель;
- втрата шерсті.