Чіткі терміни служби: рідні військовослужбовців з Ізмаїльського району взяли участь у пікеті в Києві(фото)
18 грудня біля будівлі Верховної Ради України на вулиці Грушевського в місті Києві був організований мирний пікет з вимогою встановлення чітких термінів служби для захисників. Участь у ньому взяли рідні військовослужбовців з різних регіонів України, зокрема з Ізмаїльського району. Про це повідомляє Бессарабія.UA.
Серед пікетувальників були учасники спільноти “Чіткі терміни служби” з міста Ізмаїл — дружина ветерана АТО, захисника Ольга Козирєва, а також дружина та син військового лікаря Владислава Серпенінова — Ірина та Максим.
52-річного чоловіка, лікаря ультразвукової діагностики з міста Ізмаїл, мобілізували до ЗСУ на початку 2023 року. Він разом зі своїми колегами рятує життя захисників у надскладних умовах на передових позиціях.
Разом з іншими рідними та близькими військовослужбовців його родина звертається до влади з проханням прийняти Закон про демобілізацію військових.
Міністерство оборони України планувало завершити роботу над законопроєктом про визначення порядку та умов звільнення військовослужбовців зі служби до 18 грудня.
“Ми хочемо досягти мети, щоб на передовій замінили людей. Бо виснажена армія – програна війна. Влада обіцяла розробити законопроєкт про демобілізацію, однак обіцянки не виконані. Мій чоловік два роки на передовій, це важко й фізично, й психологічно”, – розповіла Ірина Серпенінова.
На пікеті у Києві були присутні близько 50 рідних військовослужбовців, які понад два роки знаходяться у зоні бойових дій без належного відпочинку, наражаючи на небезпеку своє життя.
Пікетувальники зупинили рух транспорту біля ВРУ та вимагали, щоб до них вийшли представники Верховної Ради України та оборонного комплексу. Перед їхнім рухом вишукувалися правоохоронці, які блокували вхід до адмінбудівлі.
Все ж таки учасникам пікету вдалося передати до сесійної зали ВРУ плакат з надписом “36 місяців, не більше! Вимагаємо чіткі терміни служби!”.
Як стало відомо пікетувальникам, зі слів народної депутатки, членкині парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Ірини Фриз, Міністерство оборони досі не направило до Верховної Ради проєкт закону про демобілізацію під час дії воєнного стану. Справа не зрушила з місця, однак родичі військовослужбовців не планують відступати та будуть вимагати конкретних рішень від влади.
Джерело: Бессарабія.UA