Тіла з уламками авто розкидало тротуаром: позашляховик збив 11 людей

Тіла з уламками авто розкидало тротуаром: позашляховик збив 11 людей

18 жовтня минає сім років від страшної трагедії на перехресті вулиці Сумської та Мечникова в Харкові. Там позашляховик Lexus RX 350 під кермуванням студентки Олени Зайцевої зіткнувся із Volkswagen Touareg. За кермом був бізнесмен Геннадій Дронов. Lexus відкинуло у натовп людей, які на тротуарі чекали зеленого сигналу світлофора. П'ятеро людей загинули на місці. Їхні тіла разом із уламками авто розкидало тротуаром. Шоста жертва померла за тиждень перебування в комі у лікарні. Ще п'ять пішоходів скалічилися.

Загиблі та постраждалі

Серед загиблих - 27-річний Олександр Євтєєв, 28-річна Ніна Кобесова, мати та донька - 46-річна Алла та 19-річна Анастасія Сокол, Наталія Умаєва, 46 років. 22-річна Діана Берченко померла у лікарні, не прийшовши до тями.

27-річна Оксана Берченко потрапила під авто разом із чоловіком і сестрою. Єдина з них вижила. Вчилася ходити вдруге після травм, досі проходить реабілітацію. Важкі травми отримала 30-річна Жанна Власенко. Була на 20-му тижні вагітності. Медики ввели жінку у стан штучної коми, щоб не втратила дитину. Народила здорову дівчинку. Важкі переломи і травму голови мала 25-річна Ганна Комар із Кременчука. Працює юристом благодійного фонду "Право на захист", що займається захистом біженців і внутрішніх переселенців. У лікарні перебувала киянка 36-річна Оксана Нестеренко. До Харкова приїжджала на тренінги, після них залишилася на два дні гостювати у друзів. Юрій Неудачин мав складний перелом кістки гомілковостопного суглоба.

Перебіг справи

Водіїв обох автомобілів взяли під варту без права на заставу. Олена Зайцеву свою провину визнала одразу, зі слідством співпрацювала. Її мати пропонувала потерпілим і родичам загиблих грошові компенсації, однак більшість відмовилися. Геннадій Дронов не свідчив у суді протягом шести місяців. Винним у аварії себе не визнав.

Слідство провело десятки експертиз і кілька слідчих експериментів. Однак швидкість автомобіля, на якому рухалася Зайцева, так і не встановили. У матеріалах справи зазначено, що їхала близько 80 км/год. У показах свідків - не менше 110 км/год, але суд їх не враховував.

Слідство не змогло довести, що Зайцева була під дією опіатів. Лікар-нарколог Олена Федірко, яка проводила перший огляд водійки одразу після аварії, зникла. Її розшукували понад шість місяців. Вона підтвердила: після ДТП у Зайцевої були звужені зіниці, нестійка хода. Це наслідок перенесеної травми або стресу. Опіати могли з'явитися у сечі. Це не обов'язково мали бути наркотики.

Вирок винуватцям

26 лютого 2019 року у Київському районному суді Харкові суддя Віктор Попрас оголосив вирок обвинуваченим у резонансній ДТП Олені Зайцевій і Геннадію Дронову - по 10 років в'язниці. Обоє подали апеляціїні скарги. 14 серпня Харківський апеляційний суд залишив без змін вироки. Також вони зобов'язані сплатити по 500 тис. грн компенсації сім'ям потерпілих. Обоє подали касаційні скарги.

28 серпня 2019 року Дронова етапували до Крюковської виправної колонії №29 на Полтавщині. Це колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для засуджених чоловіків. Засуджений займається там сільським господарством.

Олену Зайцеву етапували 2 вересня 2019-го. Вона відбуватиме термін у Покровському виправному центрі №79 на Дніпропетровщині. Це заклад із сектором мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для жінок, засуджених до позбавлення волі. Жінки там працюють на швейному виробництві або можуть працювати на контрагентских об'єктах за межами центру.

3 квітня 2020 року року Верховний суд розглянув і залишив без задоволення касаційні скарги адвокатів. Засуджені Зайцева та Дронов пробудуть за ґратами з урахуванням терміну тримання під вартою до 2027 року.

Олена Зайцева отримала адекватний вирок. Можливо, дещо забагато у Геннадія Дронова. Але на таке рішення вплинув суспільний резонанс. Проте вже за рік-півтора обоє можуть вийти із колоній, вважає адвокат Сергій Старенький

Джерело: gazeta.ua



Загрузка...