РОБОЧИЙ ВИЇЗД НА ГІДРОТЕХНІЧНІ ОБ’ЄКТИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ(фото)
14 апреля в 21:00
14 квітня 2025 року Ізмаїльський район з робочим візитом відвідали представники Одеської облдержадміністрації, Держагентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, а також місцеві аграрії та фермери.
У складі делегації — заступник голови Одеської ОДА Андрій Фігель, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА Єгор Чикшеєв, т.в.о. директора департаменту капбудівництва ООДА Денис Байлук, перший заступник голови Держагентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Тарас Кот.
На території Нагірнянського водосховища представників зустріли голова Ізмаїльської РДА Родіон Абашев, його заступниця Ірина Холостенко, Ренійський міський голова Ігор Плєхов та керівники господарств, які активно беруть участь у відновленні зрошення в регіоні. Учасники обговорили хід реалізації проєктів із модернізації гідротехнічної інфраструктури району.

– відновлено профіль каналу та укріплено укоси;
– вкладено поліетиленову мембрану та бетонне полотно для зменшення фільтраційних втрат;
– замінено залізобетонні плити та герметизовано стики;
– демонтовано старі труби Ø1200 мм та встановлено нові конструкції.
До реконструкції канал функціонував з ефективністю лише 45%. Після завершення робіт коефіцієнт корисної дії підвищився до 90%, що суттєво покращить ефективність роботи насосних станцій та стабільність водопостачання в регіоні.


На сьогодні більшість аварійно-відновлювальних та підтримувальних робіт виконуються силами місцевих аграріїв та волонтерів. Водночас, район потребує додаткової державної підтримки — як у межах цільових програм, так і в частині тарифної політики. Зокрема, витрати на електроенергію (7,03 грн за 1 кВт/год з ПДВ + 1,97 грн за розподіл) та послуги з транспортування води (1,85 грн/м³) суттєво впливають на собівартість поливу.

Завдяки ініціативі Саф’янівської сільради, Ізмаїльського управління водного господарства та підтримці громадських організацій і аграріїв, уже вдалося розчистити 4,5 км каналу обсягом понад 82 тис. м³. Також відремонтовано шлюз: очищено та замінено затвори, встановлено нові ущільнювачі.
Завершення цих проєктів — приклад ефективної співпраці держави, місцевої влади та громади. Вони не лише сприяють збереженню природного балансу, а й створюють передумови для стабільного розвитку сільського господарства на півдні Одещини.










Загрузка...