Ще один військовий вдома: на Одещині після трьох років полону зустріли захисника Зміїного
У місто Ізмаїл Одеської області повернувся захисник Зміїного Володимир Гутник. Чоловік провів у неволі два роки і 10 місяців. Після проходження реабілітації військовий повернувся у рідне місто. Як захисника Зміїного зустрічали на батьківщині — у матеріалі Суспільного.
Володимир Гутник був одним із прикордонників, які захищали острів Зміїний, розповів офіцер штабу групи бойової та спеціальної підготовки Ізмаїльського прикордонного загону Володимир Журавльов. Військовий потрапив у російський полон у перший день повномасштабного вторгнення.
"Майже три роки він провів у полоні та нарешті повертається додому, до своїх близьких та побратимів. 17 прикордонний загін та побратими, які з ним служать, дуже раді його зустріти та побачити. Він зарекомендував себе як військовослужбовець, який завжди вірний своїй державі, присязі та службовим обов'язкам", — сказав Володимир Журавльов.
Зустріти Володимира прийшла Альона Гиренко — дружина досі полоненого захисника Зміїного Віталія Гиренка. Жінка зазначила, що особисто знайома з мамою звільненого військового та прийшла підтримати побратима свого чоловіка.
"Ми прийшли підтримати Вову, побажати йому міцного здоров'я, скорішого повернення до життя мирного. Його маму я знаю, ми з нею їздили по всіх мітингах, по Києву, також часто в Координаційний штаб. Добивалися, щоб визволили захисників острова Зміїного", — розповіла Альона.
"Ми сподіваємось і віримо, що найближчим часом мій чоловік Віталій Віталійович Гиренко повернеться додому, до нашої України, до сім'ї. Віримо в те, що все у нас буде добре", — підкреслила дружина полоненого захисника.
Звільнений з російського полону Володимир Гутник поділився емоціями від повернення додому:
"Повернутися стовідсотково радий, дуже радий. Приємно, що зустрічають, що чекають. Це дуже велика моральна підтримка", — зазначив захисник.
Володимир також розповів про свої плани. За його словами, він має намір створити групу підтримки для колишніх полонених.
"Я хочу зробити групу підтримки для хлопців, що повертаються з полону. Це дійсно те, що людям необхідно. Коли вони повертаються і знають, що їх чекають, що їх не залишать напризволяще, що про них пам'ятають, що за них борються", — резюмував Володимир Гутник.