Школярі в небезпеці. Україною шириться нова гра

Школярі в небезпеці. Україною шириться нова гра

Учителі вже проводять з учнями бесіди, а експерти радять батькам уважно стежити за захопленнями дітей.

В Україні серед школярів шириться нова небезпечна гра – "Червоні двері, жовті двері". В школах вже почали проводити виховні годити щодо гри, повідомляють вчителі у батьківських чатах та просять уважно стежити за дітьми. В чому полягає небезпека – далі в сюжеті.

Вчасно розбудити

Гра "Червоні двері, жовті двері" спочатку завірусилась в TikTok. Вона нібито має містичний характер, але по факту затягує дітей у стан трансу або медитації, де вони уявляють себе в загадковому коридорі з різнокольоровими дверима.

Підлітки залюбки почали у неї грати нібито заради самоаналізу і розслаблення, але результат – паніка, галюцинації і втрата зв'язку з реальністю.

Правила гри такі: один з учасників, як його називають "об'єкт", лягає із заплющеними очима і піднятими руками на коліна до "провідника". Останній масажує скроні гравцю і ставить навідні запитання щодо кольору дверей які він бачить, про фігуру людини, яка стоїть поруч і так далі.

У якийсь момент "об'єкт" нібито впадає в транс. Якщо він замовкає і перестає відповідати на запитання – його треба терміново "будити", щоб той "не застряг" в іншій реальності.

Не містика, а транс

Діти пов’язують гру з містикою, але психологи застерігають, що у школярів ще формується психіка і ця гра може серйозно нашкодити психічному здоров’ю.

На думку лікарів, сильний масаж скронь у поєднанні із заплющеними очима, мовленнєвою установкою та сенсорною депривацією створює хибне відчуття виходу з тіла. Реальний ефект від гри – це:

  • Панічні атаки та тривоги
  • Галюцинації та розлади сприйняття
  • Відчуття відірваності від реальності
  • Порушення сну

Що робити батькам і вчителям?

Експерти радять вчителям і батькам розмовляти з дітьми. В школах зараз проходять виховні години, на яких розповідають про небезпеку таких ігор. 

Також варто слідкувати за змінами в поведінці школярів. Рекомендується пропонувати альтернативи: спорт, творчість та безпечні методи релаксації.

Психологи нагадують, що діти можуть навіть не усвідомлювати, що через гру ставлять під загрозу своє психічне здоров’я.

Джерело: ua.korrespondent.net



Загрузка...