“Це як народити дитину”: в Ізмаїлі відбулась презентація книги місцевої психологіні(фото)
В Ізмаїлі відбулася презентація першої книги місцевої психологіні Ілони Кречун (Маркової)“Загублений та знайдений: інструкція з самопізнання”. Подія пройшла в центральній залі Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я та зібрала чимало представників громадськості, зацікавлених у психологічних дослідженнях. Гостем заходу став керівник народної вокальної студії “Креатив” Сергій Нейчев.
Про що книга?
“Загублений та знайдений” – це науково-популярне видання, яке пані Ілона презентувала як результат не лише теоретичного навчання, а й років практики: фахівчиня працює у галузі індивідуальних психологічних консультацій вже давно, тому має чималу кількість кейсів, де змогла допомогти розв’язати особисті та сімейні проблеми власних клієнтів. Досвід та знання заклали основу книги: на 216 сторінках розмістилися три головних розділи – відносини з собою, відносини з іншими людьми, відносини з світом, – які дозволяють читачеві знайти відповіді на найболючіші питання, які його турбують зараз. Включені й такі актуальні теми, як підтримка не лише себе, а й інших.
“Книга не відкриє Вам Америку, але дозволить більше структурувати знання про себе, – каже психологиня, – уся інформація про себе і так є у вашій голові, а ця книга лише приведе її в одну структуру”.
До основних розділів додана передмова, яка розкриває особливості з використання, адже книга є за своєю суттю інструкцією на різні життєві ситуації, що й зазначено у назві – “інструкція з самопізнання”. У додатках – корисні матеріали у вигляді фільмів, серіалів та художніх книг та аналіз того, чому вони можуть навчити та як допомогти.
Текст побудовано у формі спілкування з читачем “на ти”, щоб забезпечити близькість та довірливість стосунків, а теорія органічно поєднується з практичними елементами і вправами. Також є місця для власних записів і навіть малюнків, комбінуючи різні психологічні техніки.
Разом з тим, книга не зможе замінити повноцінну психотерапію, адже сприймається кожною людиною суб’єктивно. Незважаючи на орієнтацію під клієнтів, вона не може повністю виключити зустрічей з психологами, але дозволить краще зрозуміти себе й інших.
Історія створення
Пані Ілона вперше почала писати книги у підлітковому віці, але тоді це була художня література й це більше сприймалося як тимчасове інфантильне захоплення. З роками дівчина покращувала навичку, читаючи чимало визнаних художніх творів та спостерігаючи, як автори укладають сюжет та структуру книги, та складаючи на них рецензії. Таке захоплення зайняло в неї близько 6 років. Пізніше, вже під час опанування наукового шляху до психологині пані Ілона писала наукові публікації та статті, а також вела соціальні мережі, висвітлюючі деякі аспекти роботи психолога та найпоширеніших тем.
“Одного разу я задала собі питання – а про що я мріяла завжди і яку мрію я ще не здійснила? І одразу запитала себе – а коли я це здійсню? Так треба зараз: ми всі чекаємо, що ми “колись” будемо це робити. Але я вирішила спробувати та почати писати”, – розповіла фахівчиня.
Дівчина замислювалася й над тим, щоб почати раніше, але зізналася, що не вважала себе достатньо професійною, допоки не набралася достатнього досвіду через практичну діяльність. Через бажання бути впевненим в ефективності власних порад та їхньої корисності готова книга була видана лише у цьому році.
Про задум дівчини знав лише її чоловік, а від інших творення книги вона приховувала, щоб уникнути впливу зі сторони. Як, жартуючи, зазначила пані Ілона, ще допомогли відключення електропостачання, адже так було легше знаходити час писати. З лютого поточного року близько трьох місяців знадобилось на фактичне написання, решту часу зайняли технічні аспекти – редагування, верстання, захист авторських прав. Усього книга наразі налічує 60 екземплярів, а її вартість продажу склала 650 гривень, які, як зізнається фахівчиня, лише покривають видатки на створення й не приносять прибутку, адже мета цього проєкту – здійснити давню мрію, а також – допомогти іншим.
Плани на майбутнє
Незважаючи на те, що перший тираж книги вже майже розкуплено, чому активно сприяють соціальні мережі авторки, у цієї історії вже є майбутнє. Під час презентації психологиня повідомила, що найпопулярніші бібліотеки України отримали примірник книги, а зараз пані Ілона замислилася над тим, чи варто продавати книгу у форматі онлайн. Серед мінусів – неможливість зберігти авторські права та забезпечити людей практичними нотатниками, які є у книзі та складають частину практичного комплексу.
Крім того, дівчина розмірковує щодо співпраці з книжковими магазинами, але відверто переживає за зростання ціни за рахунок комісії від продажів, чого вона не хоче допустити.
Але найголовніше, що сьогодні анонсувала пані Ілона – це появу продовження першої книги.
“Є певні обмеження видавництва щодо обсягу сторінок. Я хочу піти далі і піти глибше, – розповіла психологиня, – тому чекайте на продовження”.
Джерело: izmnews