Дослідження: скільки заробляють айтівці в Одесі(скріншот)

Дослідження: скільки заробляють айтівці в Одесі(скріншот)

Світовий тренд на оптимізацію фахівців відгукується і в Україні. Крім того, вплив має мобілізація. Традиційно в ІТ працює більшість чоловіків, проте останніми роками присутність жінок почала збільшуватися. Ще рік тому співвідношення чоловіків та жінок було 67%/33%, але зараз воно складає 60%/40%.

Останнім часом ми спостерігаємо зростання конкуренції серед кандидатів, що призвело до підвищення базових вимог. Зараз, окрім знань в основній спеціалізації, кандидат повинен мати розуміння суміжних галузей, а також навички використання інструментів штучного інтелекту, – розповідає операційний керівник одеського офісу ІТ-компанії EPAM Юрій Ганенко.

Середній вік фахівців збільшився і зараз становить 31 рік. Зростає і досвід айтівців, майже 44% спеціалістів працюють більш ніж 6 років. Заробляти представники галузі стали трохи більше: зараз середній дохід становить $2590, для порівняння – на початку 2022-го він складав $2360. Зарплати традиційно відрізняються залежно від спеціалізацій. Разом з тим 91% фахівців продовжують перераховувати кошти на допомогу захисникам, середній донат на місяць складає $235. Водночас 97% компаній фінансово підтримують проєкти, що наближають країну до перемоги.

Одеський хаб входить в ТОП-5 осередків української ІТ-галузі за кількістю представництв компанії (116) та наявних спеціалістів. Обсяг податкових надходжень від регіону виріс за рік на 6% завдяки зростанню сплати військового збору та збільшенню надходжень ПДВ. Однак кількість айтівців трохи зменшилася – до 14 000, з них 13 000 зареєстровані як ФОПи. В цілому по Одеській області один ІТ-фахівець створює та зберігає 2,6 робочих місць в інших галузях.

Джерело: usionline.com



Загрузка...