Заборона на полювання сприяла розмноженню козуль в Одеській області
На теренах Березівського району Одеської області спеціалісти екоінспекції неодноразово зустрічали козуль, або сарн європейських. Заборона на полювання, яка діє в умовах повномасштабної війни в Україні, позитивно вплинула на популяцію диких тварин, таких як козулі, зайці і фазани.
Про це повідомили в пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
🌿Козулі — найменші представники родини оленевих, вони живуть у чагарниках, прибережних лісах, на заплавних луках поблизу річок, де знаходять достатньо їжі та укриття. Козулі легко долають високі перешкоди, кущі, круті схили й навіть перепливають річки.
Ці тварини відіграють важливу роль у природних екосистемах, підтримуючи біорізноманіття. Вони регулюють ріст рослинності, поїдаючи молоді пагони, та є ключовим джерелом їжі для хижаків, таких як вовки, лисиці та хижі птахи.
😢Сарна — найвідоміший мисливський вид оленевих. На нього полюють заради м’яса і шкіри, проте найвище цінуються роги, що мають трофейну цінність.
“Для збереження сарн важливими заходами є моніторинг місць їхнього проживання, боротьба з браконьєрством та посилення відповідальності за порушення законодавства”, – говориться у повідомленні.
‼️Екоінспектори нагадують, що за браконьєрство передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. За незаконне добування або знищення козулі штраф становить 60 000 гривень.