Держборг України сягне максимуму вже незабаром: МВФ дав невтішний прогноз

Держборг України сягне максимуму вже незабаром: МВФ дав невтішний прогноз

Державний борг України, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, вже цього року перевищить розмір валового внутрішнього продукту (ВВП), склавши 108,6% від ВВП. Наступного року цей показник буде ще вищим.

Про це йдеться у жовтневому звіті Фонду.

Згідно з прогнозом, цьогоріч державний борг України складе 108,6% від ВВП, у 2026 році – 110,4%. Далі розмір боргу буде поступово зменшуватися і у 2029 році вже буде дещо меншим від розміру ВВП (98,3%).

У МВФ зазначають, що країни суттєво відрізняються за рівнем дефіциту та боргу. Так, багато найбільших економік світу мають державний борг, що перевищує (або, за прогнозами, перевищить) 100% від ВВП. При цьому кількість країн з боргом понад 100% буде неухильно скорочуватися протягом наступних п'яти років.

Серед таких країн – члени "Великої двадцятки" Канада, Китай, Франція, Італія, Японія, Велика Британія та США.

"Ці країни, як правило, мають глибокі та ліквідні ринки суверенних облігацій, в результаті чого їхній фіскальний ризик вважається помірним", - ідеться у документі.

На противагу цьому, багато країн, що розвиваються, та країн з низьким рівнем доходу стикаються з більш складними фіскальними викликами, попри відносно низький рівень боргу. Наприклад, за даними МВФ, 55 країн переживають боргову кризу або мають високий ризик її виникнення, незважаючи на те, що їхні коефіцієнти заборгованості часто нижчі за 60% ВВП.

Джерело: unian



Загрузка...