У календарі зникло 10 днів: що відбулося в 1582 році

У календарі зникло 10 днів: що відбулося в 1582 році

Користувачі соцмереж помітили дивну особливість в календарі iPhone. Якщо прокрутити дати до 1582 року, то можна помітити, що після 4 жовтня одразу йде 15 жовтня - 10 днів між ними просто немає. Виявилось, що це не помилка, бо тих днів не існувало. У 1582 році люди лягли спати 4-го числа й прокинулись вже 15-го.

Як пояснив IFLScience, католицька церква прийняла григоріанський календар у жовтні 1582 року. До цього більша частина Європи використовувала юліанський календар, запроваджений Юлієм Цезарем у 45 році до нашої ери. Вони дуже схожі, але є нюанс. Юліанський календар додає день до календаря кожні 4 роки на високосний рік. Однак григоріанський календар робить те саме, якщо рік не ділиться на 100 і не ділиться на 400.

Для Католицької церкви того часу це стало серйозною проблемою, оскільки впливало на дату святкування Великодня. Після Нікейського собору 325 року нашої ери було вирішено, що Великдень слід відзначати в першу неділю після першого повного місяця після весняного рівнодення 21 березня. Але з плином часу рівнодення зміщувалось, поки у 16 столітті взагалі не припало на 11 березня.

Щоб вирішити цю кризу, папа Григорій XIII запровадив григоріанський календар. Для цього треба було викинути 10 "зайвих" днів, які накопичилися через недолік юліанського календаря. 

Жовтень обрали, оскільки він не суперечив жодній з основних подій у християнському календарі і після дня святого Франциска Ассізького 4 жовтня відбувся перехід на григоріанський календар, і світ миттєво перескочив на 15 жовтня.

Саме з цієї причини більшість календарів пропускають період з 4 жовтня на 15 жовтня 1582 року.



Загрузка...