Що подивитися: 16 фільмів про жінок, які змінили світ

Що подивитися: 16 фільмів про жінок, які змінили світ

Історія наповнена іменами відомих жінок, які так багато зробили для людства

 

Історія наповнена іменами відомих жінок, які так багато зробили для людства. Але що ми знаємо про великих жінок – минулих і сучасних?

Команда ЮаКіно спробували зібрати фільми про найяскравіших, сильних і прекрасних жінок, які творили історію!

1. «ДЖЕКІ»

В ролях: Наталі Портман, Пітер Сарсґаард, Ґрета Ґервіґ, Біллі Крудап, Джон Гарт, Річард Е. Грант

Події 22 листопада 1963 року назавжди змінили Америку – було вбито президента Джона Кеннеді. Перші дні після загибелі чоловіка стали найважчими в житті Жаклін Кеннеді (Наталі Портман), або як її називали Джекі. Вона була однією з наймолодших перших леді США і назавжди увійшла в історію як ікона стилю та еталон жіночності. Але ставши вдовою зуміла проявити неординарну мужність і стійкість.

Біографічна драма «Джекі» розповідає про перші кілька днів після вбивства Кеннеді очима його вдови Жаклін. Про майбутній фільм вперше заговорили в 2010 році. Режисерами картини могли стати Стівен Спілберг або Дарен Аронофскі. В результаті постановку довірили чилійському режисерові Пабло Ларраіну. Виконавиця головної ролі Наталі Портман провела багато часу вивчаючи біографію першої леді та її інтерв'ю. За цю роль актриса номінована на премію Оскар. Також фільм номінований на Оскар в категоріях кращий саундтрек і кращі костюми.

2. «СУФРАЖИСТКА»

В ролях: Енн-Мері Дафф, Джефф Белл, Кері Малліґан.

Суфражизм - громадський рух, що виступав за надання жінкам виборчих прав, що зародився у Великобританії в кінці ХІХ початку ХХ століть. Спочатку це були мирні акції, демонстрації та поширення агітаційної літератури, але незабаром, зрозумівши, що громадськість втратила інтерес до їхньої проблеми, жінки стали збиратися в суспільства і застосовувати куди більш радикальні насильницькі методи. На самому початку ХХ століття кілька радикально налаштованих осередків відколюються від загальної маси і об'єднуються в «Суспільно-політичний союз жінок», під керівництвом Еммелін Панкгерст, куди і потрапляє наша головна героїня Моуд Воттс. Активістки цього руху з перших же днів існування почали звертати на себе увагу громадськості: вони влаштовували громадські заворушення, потрапляючи після цього в тюрми, де повністю відмовлялися від прийому їжі, зривали публічні виступи відомих політичних діячів, проводили масові мітинги із закликом самовіддано боротися за свої права , навіть якщо на кону стоять їхні власні життя! На прикладі Моуд, глядач може побачити, що переживали, з чим стикалися і на які жертви йшли англійки заради досягнення визнання своєї рівноправності.

3. «ПРІСЦИЛЛА»

В ролях: Джейкоб Елорді, Кейлі Спені, Ері Коен, Дагмара Домінчик, Тім Пост, Ден Бірн, Лінн Гріффін.

Прісциллі (Кейлі Спейні) було 14, коли вона познайомилася з Елвісом Преслі (Джейкоб Ейлорді). На військовій базі США у Німеччині вона жила разом зі своїми батьками, а популярного співака відправили туди на час проходження військової служби. Прісцилла та Елвіс швидко знайшли спільну мову. Багато мріяли – він про кар’єру і славу, а вона бути поряд із коханим. 

Біографічну драму «Прісцилла» зняла режисерка та сценаристка Софія Коппола. В основі фільму – мемуари дружини короля рок-н-ролу Прісцилли Преслі, опубліковані нею у 1985 році. Також Преслі стала співпродюсеркою фільму. Як і усі роботи Софії Копполи, новий проєкт пронизаний темою полону та ізоляції, показує прагнення до свободи людини, яка живе у золотій клітці. Показово, що у фільмі не звучить жодна з пісень Елвіса. Музику до стрічки писали окремо, цим займався нинішній чоловік Прісцилли Томас Марс. Прем’єра відбулася на Венеційському кінофестивалі, де акторка Кейлі Спейні отримала Кубок Вольпі за краще виконання жіночої ролі. 

4. «ПРИХОВАНІ ФІГУРИ»

В ролях: Тараджі П. Хенсон, Октавія Спенсер, Кевін Костнер, Кірстен Данст, Джим Парсонс

Дія цієї захоплюючої біографічної кінострічки з елементами драми розгортається в Сполучених Штатах Америки середини двадцятого століття. На дворі часи холодної війни між двома найсильнішими наддержавами – США і Радянським Союзом. Протистояння виходить на новий рівень – підкорення космосу. І першість у цій гонці неймовірно важлива для обох держав.

В поле зору співробітників НАСА потрапляє дивовижна група талановитих афроамериканок-математиків, чиї здібності в цій галузі просто неймовірні. Їх вміння зможуть стати в пригоді в ході підготовки і виконання відповідальної космічної місії. Дівчат запрошують до співпраці, і вони з радістю приймають цю доленосну пропозицію. Так Дороті, Кетрін і Мері виконують роль мозку в ході однієї з найскладніших операцій в історії людства, ідеально реалізуючи вихід в космос і повернення на Землю Джона Гленна.

Три темношкірі жінки стають справжніми героїнями нації і всього людства, досягнувши своєї мрії і подолавши на тернистому шляху до успіху всі перепони, пов'язані з забобонами суспільства, що стосуються статі і кольору шкіри цих трьох великих вчених...

5. «ЗАЛІЗНА ЛЕДІ»

В ролях: Меріл Стріп, Джим Бродбент, Сьюзен Браун, Еліс Да Кунья, Фібі Уоллер-Брідж, Іен Глен.

Ця біографічна драма вийшла у світовий прокат 26 грудня 2011 року та заслужено стала однією з найяскравіших прем'єр року. Чудова актриса Меріл Стріп за роботу в стрічці заслужено отримала статуетку Оскара на останньому кінофестивалі. Плюс сам фільм заробив ще одну нагороду на цій церемонії.

Режисером картини стала британка Філліда Ллойд більше відома нам за комедією «Мамма MIA!». Дана картина стала її дебютом в жанрі серйозного кіно, до цього англійка була більше відома за своїми документальними роботами і серіалами. Для більшої відповідності ролі Меріл Стріп навіть відвідувала засідання Британського парламенту. При скромному бюджеті в тринадцять мільйонів доларів стрічка зібрала понад 80 мільйонів вічно зелених папірців для своїх творців.

Сюжетна лінія фільму розповість нам про одні з найяскравіших подій в житті прем'єр-міністра Великобританії «залізної леді» Маргарет Тетчер. Стрічка перенесе нас в 1982 рік, в той час, коли знаменитий політичний діяч була на межі краху своєї кар'єри перед початком війни з Аргентиною за Фолклендські острови.

6. «ПОСМІШКА МОНИ ЛІЗИ»

В ролях:  Джулія Робертс, Кірстен Данст, Джулія Стайлз, Меґґі Джилленгол, Джинніфер Ґудвін, Домінік Вест.

«Посмішка Мони Лізи» - фільм про спроби сміливої ​​викладачки йти проти системи і виховувати в своїх студенток віру в більш світле майбутнє. Кетрін Уотсон вважає, що пора жінкам серйозно взятися за освіту і боротьбу за права. Для цього не потрібні гасла або демонстрації, просто потрібно почати з себе. Героїня залишає коханого і відправляється в Массачусетс, де планує викладати уроки мистецтва.

Заняття Кетрін швидко набирають популярність: вона сміливо висловлюється про фемінізм, надихає підопічних і кидає виклик стереотипам. Серед учениць дівчата з різним характером і поглядами, але більшість з них замислюється над словами міс Уотсон і починає більш критично дивитися на навколишній світ. Керівництву консервативного коледжу не до вподоби наявність такого педагога, проте популярність Кетрін змушує запропонувати їй новий контракт, щоправда, з умовою залишатися в рамках дисципліни. Уотсон, готова до боротьби, а не до компромісів...

7. «ДЖОЙ»

В ролях: Дженніфер Лоуренс, Роберт де Ніро, Бредлі Купер, Едґар Рамірез, Даян Ледд, Вірджинія Медсен.

Фільм «Джой» – комедійна драма, натхненна історія американської винахідниці - сильної жінки, яка заснувала бізнес-династію. У майбутньої мільйонерки Джой Мангано було звичайне дитинство: батьки, сестра, бабуся, собака і дівчачі мрії про принців і дивовижну любов. Наївним дитячим мріям збутися не вдалося.

Роки по тому розлучена мати-одиначка Джой багато працює, утримує трьох дітей, колишнього чоловіка і «бідних» родичів, намагаючись між справою винаходити всякі корисні дрібниці. Ні від матері, котра постаріла перед телевізором, ні від невдачливого батька і безробітного чоловіка підтримки немає, тому положення героїні часом здається безнадійним. Попри все Джой не падає духом.

Пристрасть до винахідництва, помічена ще в дитинстві, допомагає дівчині подолати важку ситуацію. Придумана і запатентована нею чудо-швабра з віджиманням, що отримала назву Miracle Mop, стає хітом продажів. Мільйони домогосподарок, які побачили новинку, осаджують телемагазини, а Мангано стрімко багатіє і продовжує винаходити.

8. «7 ДНІВ І НОЧЕЙ З МЕРИЛІН»

В ролях: Мішель Вільямс, Едді Редмейн, Джулія Ормонд, Кеннет Брана, Піп Торренс, Джеральдін Сомервілль

Мелодрама "7 днів і ночей з Мерилін", назва якої говорить про її сюжет більше, ніж голоси всіх разом узятих кінокритиків, покаже глядачеві тиждень, витканий з палкої любовної пристрасті, яку проживе на екрані одна романтична парочка. Події, покладені в основу цього фільму, належать до періоду сходження неповторної актриси Мерилін Монро на олімп світового кінематографа.

Символ жіночої краси і популярності, серед чоловічої половини людства, відправляється в Лондон для зйомок в черговому фільмі, з легкістю зачаровуючи своєю сліпучою посмішкою і чарівністю всіх оточуючих, але як і раніше залишаючись бажаним і недоступним діамантом. У суєті робочого дня Мерилін звертає свою дорогоцінну увагу на юного Коліна, що працює всього лише асистентом режисера, але має добре серце і чисту душу.

Між двома самотніми, такими різними в своєму соціальному стані людьми, спалахують найніжніші почуття, що незабаром роблять обох пристрасними коханцями. Красиві костюми і зачіски акторів, які грають в цій кінострічці, створюють неповторний шарм минулого, але так вабить часом, коли на всіх екранах блищала одна єдина суперзірка, на ім'я Мерілін.

9. «ЛЮБОВ І ПРИСТРАСТЬ. ДАЛІДА»

В ролях: Свева Алвіті, Венсан Перес, Ріккардо Скамарчіо, Нільс Шнайдер, Жан-Поль Рув, Алессандро Боргі, Валентина Карлі

Її краса і магнетизм нікого не залишали байдужим. Даліда (Свева Алтіві) і для чоловіків, і для жінок була еталоном привабливості. Починаючи з середини 50-х років минулого століття пісні в її виконанні займали перші місця різних хіт-парадів. При цьому найважливішим в житті Даліда вважала особисте щастя.

Французький біографічний фільм «Любов і пристрасть. Даліда» розповідає про життя всесвітньо відомої співачки. Італійка за походженням, вона приїхала підкорювати Париж в 21 рік. У 23 її пісні вже співала вся Франція, а згодом і вся Європа. У 2017 році виповнилось 30 років з дня смерті Даліди. Сценарій до фільму про видатну співачку писав один з її братів, який тривалий час був її продюсером. Режисерське крісло зайняла француженка Ліза Азуелос. Вона ж стала співпродюсером і співавтором сценарію до фільму. Головну роль довірили Свеві Алтіві. Як і її героїня, актриса є італійкою.

10. «МАРІЯ – КОРОЛЕВА ШОТЛАНДІЇ»

В ролях: Анджела Бейн, Річард Кент, Марґо Роббі, Сірша Ронан, Саймон Расселл Біл, Марія-Вікторія Драгус.

Взаємовідносини Марії Стюарт, королеви Шотландії, і її кузини Єлизавети, англійської Королеви, надихнули чимало діячів театрального мистецтва і кінематографістів, і фільм «Марія – королева Шотландії» яскраво і цікаво розповідає і про трагічне життя Марії, і про болісний вибір Єлизавети.

Справа в тому, що спроби Марії повалити Єлизавету були неодноразовими, і їй довелося посадити кузину до в'язниці на дуже довгий термін, а потім прийняти і зовсім жорстоке рішення. Спочатку Єлизавета помилувала Стюарт, але спроби повалення тривали, і ось маємо сумний підсумок, який став основою для дуже багатьох трагедій. Таку історію придумати неможливо, і оскільки цей драматичний біографічний фільм відтворює реальні події, то гіркий підсумок протистояння і справжній трагізм падіння Марії Стюарт, яка до останнього в своєму житті сподівалася на краще, дуже зворушує глядачів, змушує їх співпереживати нещасній Королеві. Так, її претензії на англійський престол закінчилися жахливо, але який же слід в історії та світовій культурі залишила ця чудова жінка!

11. «ПЕРША ЛЕДІ»

В ролях: Катрін Денев, Мішель В’юєрмоз, Артюс, Дені Подалідес, Сара Жиродо, Олів’є Брайтмен

Бернардетт (Катрін Денев) та Жак (Мішель В’юєрмоз) познайомились ще студентами, коли навчались у Інституті політичних досліджень у Парижі. Тепер Жака обрано президентом Франції, а Бернардетт стала першою леді. В оточенні нових людей та нових обов’язків вона починає змінюватися. Усі знають, що за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка. Але не усі знають яка саме жінка стоїть поряд із Жаком Шираком.

Біографічна драма «Перша леді» про дружину французького президента Жака Ширака є дебютною роботою для режисера та сценариста Ліа Доменаш. За відгуками критиків, творчій команді вдалося створити багатогранний образ героїні – одночасно смішний та сильний, не впадаючи ані у вихваляння пані Ширак, ані у глузування над нею. У фільмі багато відсилок до реальних подій, а також існують включення архівних зйомок та реконструйовані відеофрагменти. Для виконання головної ролі у проект запросили Катрін Денев. На рахунку зірки французького кіно участь у майже 260 кінострічках.

12. «КОД «ЧЕРВОНИЙ»

В ролях: Джуді Денч, Том Х'юз, Софі Куксон, Стефен Боксер, Олівія Бакленд, Стівен Кемпбелл Мур, Кевін Фуллері.

Джоан Стенлі (Джуді Денч, Софі Куксон) була однією з кращих студенток Кембриджського університету. Вона прийшла туди в 1948-му році і через успіхи у навчанні потрапила до групи науковців, які працювали над створенням нової потужної зброї. Доля звела її з політично активним юнаком, комуністом Левом Галичем (Том Х'юз). Він зміг переконати дівчину у злочинних намірах такої наукової роботи. Прагнучи миру та розуміючи смертоносність новітніх напрацювань у цій галузі, дівчина погодилась передавати секретну інформацію, як її навчив приятель.

Драма «Код «Червоний»» – це реальна історія шпигунки, яка попередила третю світову війну. Інформація про цю жінку стала доступною через архіви, які були нещодавно розсекречені. Зняв фільм Тревор Нанн із Великобританії, для якого це 15-та режисерська робота. Над сюжетом працювала Ліндсей Шаперо, яка має досвід написання сценаріїв для документальних фільмів та драм.

13. «ҐОЛДА»

В ролях: Гелен Міррен, Камілль Коттен, Лієв Шрайбер, Ліор Ашкеназі, Ед Стоппард.

Події фільму розгортаються впродовж кількох тижнів з 6 жовтня 1973 року. Саме тоді, у свято Йом-Кіпур, розпочався збройний конфлікт, що увійшов у історію як Війна Судного дня. Добре підготовані та озброєні війська Єгипту та Сирії атакували Ізраїль з різних боків. Ключову роль у діях Ізраїлю відігравала тогочасна прем’єр-міністерка Ґолда Меїр (Гелен Міррен). Вона була першою і єдиною жінкою-головою уряду Ізраїлю та однією з творців держави Ізраїль. Війна стала найбільшим викликом у кар’єрі Ґолди Меїр. У разі поразки Ізраїлю ця війна могла призвести до повного знищення молодої країни.

Військова біографічна драма «Ґолда» заснована на реальних подіях. Акторку для виконання головної ролі особисто обрав онук Ґолди Меїр. У акторському середовищі виникли певні суперечки щодо доречності того, що знакову єврейську діячку гратиме не єврейка Хелен Мірен. Направляв стрічку володар премії «Оскар» за кращу короткометражку Гай Наттів – ізраїльтянин, який живе та працює у США.

14. «КОЛЕТТ»

В ролях: Кіра Найтлі, Домінік Вест, Елеанор Томлінсон.

Фільм про знамениту французьку письменницю початку XX століття. Сідоні-Габріель Колетт разом із чоловіком Віллі має величезний успіх у вищому суспільстві Парижа. Усі обговорюють письменницький талант Віллі. Його романи стають бестселерами, а він – бажаним гостем на будь-якому прийомі. Насправді ці гучні книги для чоловіка пише Колетт, якій зрештою набрид такий стан речей. Вона більше не готова підкорятися чоловікові. Більше того, скоро Колетт явить світові нову себе – вільну, сильну, самостійну, розкуту та сексуальну.

15. «БУТИ АСТРІД ЛІНДГРЕН»

В ролях: Альба Аугуст, Марія Бонневі, Бйорн Густафссон.

У невеличкому селищі у Швеції живе родина Ерікссонів. 16-річну доньку Астрід (Альба Аугуст) тут знають завдяки її чудовим шкільним ессе. Аби хоч якось реалізувати свій письменницький талант, вона влаштовується секретарем у місцеву газету. Відносини з видавцем газети призводять до того, що дівчина вагітніє. Аби уникнути осуду та мати змогу народити дитину не вказуючи ім’я батька, Астрід їде до Данії. Новонародженого хлопчика довелося залишити у прийомних батьків, бо мізерної зарплатні секретарки не вистачило б на виховання дитини. Пройде багато років, перш ніж вона зможе жити із сином під одним дахом. Проте письменниця була сповнена оптимізму у кожен із днів очікування.

Біографічна драма «Бути Астрід Ліндгрен» про всесвітньо відому дитячу письменницю знята спільно кінематографістами із Швеції та Данії. Режисерське крісло посіла Пернілла Фішер Крістенсен, триразова володарка нагород Берлінського кінофестивалю, яка спільно з Кім Фупц Окесон працювала над сценарієм.

16. «ПРИСЛУГА»

В ролях: Емма Стоун, Віола Девіс, Брайс Даллас Говард, Джессіка Честейн, Октавія Спенсер.

Їм не можна сидіти за одним столом із «господарями», користуватися спільним туалетом та столовими приборами. Але саме вони ростять білих дітей, годують, витирають сльози, втішають та виховують. Це темношкіра обслуга американського Півдня 60-х років. Смілива дівчина Скітер вирішує об’єднатися з мудрою темношкірою економкою Ейбелін, щоб написати чесну книгу про те, що ховається за зачиненими дверима та красивими фасадами. Їм доведеться ризикнути всім. У боротьбі за рівноправність Скітер може втратити подруг, кохання та статус у суспільстві, а Ейбелін – навіть своє життя.

Джерело: volyn.tabloyid.



Загрузка...