Погода на Одещині у другій декаді листопада: мінімальні температури, кількість опадів та вплив на розвиток озимих культур
У другій декаді листопада по території Одеської області спостерігалась суха, помірно тепла, часом прохолодна, в кінці декади – тепліше звичайного із туманами погода. Лише в окремі дні місцями відмічались слабкі опади у вигляді дощу та мряки. Детальніше про температурні показники, кількість опадів та влив такої погоди на розвиток озимих культур, розповіли у Гідрометцентрі Чорного та Азовського морів.
Середня за декаду температура повітря становила 3-6º тепла і виявилась у більшості районів близькою до кліматичної норми, в південно-західних районах – на 2º нижче за норму і повсюдно на 1-3º нижче за торішні значення. У порівнянні з попереднім періодом температурний режим знизився на 1-2º .
Максимальна температура повітря в найбільш теплі дні підвищувалася до 13-15º. Поверхня ґрунту нагрівалася до 16-23º.
Мінімальна температура повітря в більшості районів, окрім прибережної зони, знижувалась до 1-5º морозу, у Сараті Білгород-Дністровського району – 8º морозу. Поверхня ґрунту охолоджувалась до 2-6º морозу. На висоті 2 см від поверхні ґрунту мінімальна температура повітря знижувалась до 6-9º морозу. Заморозки спостерігались упродовж 4-6-ти днів декади.
Опади кількістю 1-5 мм або 7-36% від декадної норми спостерігалися в більшості районів упродовж одного дня декади. Водночас в окремих пунктах протягом декади було сухо.
Загалом, як інформують гідрометеорологи, у другій декаді листопада вегетація озимих культур проходила повільно у дні коли середньодобові температури повітря перевищували +3º. Попри відсутність опадів упродовж декади, завдяки невисоким температурам повітря і ґрунту, туманам, росам та мряки, значного погіршення вологозабезпечення посівів на більшості площ не відбувалось.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА