У двох лабораторіях світу зберігають найсмертельніший вірус

У двох лабораторіях світу зберігають найсмертельніший вірус

26 жовтня 1978 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про повне знищення вірусу віспи в природі.

Натуральну або чорну віспу, одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань в історії, оголосили ліквідованою 1980 року. Зараз її вірус є у 2 лабораторіях США і Росії. Вони сконструйовані так, що навіть в екстремальних ситуаціях віспа не потрапить у навколишнє середовище.

Епідемії віспи за 1870-1980 роки вбили 300-500 млн загиблих осіб. У тих, хто вижив, лишалися на шкірі відмітини. Ця часто смертельна хвороба передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, наприклад, при кашлі. Заразний навіть пил, що містить віруси.

Останній випадок зараження віспою зареєстрували 26 жовтня 1977 року в Сомалі місті Марка. Влітку 1978 був зафіксований останній відомий випадок віспи, що забрав життя медичного фотографа 40-річної Дженет Паркер.

Лікар Едвард Дженнер, який жив у XVIII ст., розробив першу вакцину від віспи. Після того розпочали світову кампанію вакцинації.

У мережі опублікували знімки людей початку XX ст. інфікованих вірусом натуральної віспи. 1914-го віспу ще не подолали, попри прогрес у вакцинації.

Остання велика епідемія віспи в Європі спалахнула в 1870-х під час франко-прусської війни. У Франції тоді померло 200 тис. людей, у Німеччині - понад 160 тис.

Джерело: gazeta.ua



Загрузка...