В Ізмаїлі відкрито простір, де будуть консультувати та проводити тренінги для ветеранів(фото)

В Ізмаїлі відкрито простір, де будуть консультувати та проводити тренінги для ветеранів(фото)

В Ізмаїлі відбулося відкриття ветерано-волонтерського простору в навчальному корпусі Ізмаїльського державного гуманітарного університету, що знаходиться по проспекту Миру. Журналістка інтернет-видання “Махала” відвідала цю подію.

Через три роки повномасштабного вторгнення в Ізмаїлі створили місце для зустрічей та розвантаження ветеранів сучасної війни та захисників. Простір створено за ініціативою волонтерів Громадської організації “Південноукраїнський Рух Ветеранів та Волонтерів”, які відомі під назвою «Вулик».

«Рік ми йшли до цієї мети, – розповіла на відкритті простору керівниця ГО “Південноукраїнський Рух Ветеранів та Волонтерів” Катерина Ізмайлова. – Простір, який стане не просто платформою, а фундаментом для розвитку різних проєктів, для підтримки один одного, для реабілітації хлопців, які повертаються».

Катерина Ізмайлова

Другий Південноукраїнський волонтерський та ветеранський форум був присвячений мобілізації ресурсів громад для воїнів українського фронту, бо взаємодія органів влади, громадських організацій, волонтерів та ветеранів допоможе вирішити наболілі питання.

На відкритті були присутні військовослужбовці, які зараз проходять реабілітацію, ветерани, волонтери, родичі захисників, що перебувають в полоні або без вісті, заступник голови районної державної адміністрації Марина Деной, заступник Ізмаїльського міського голови Євген Дубей, заступник Ренійського міського голови Іван Стадніков, представники Саф’янівської, Катлабузької, Ренійської, Кілійської, Болградської громад.

“У червні спільно з Міністерством у справах ветеранів України буде відкрито Центр ветеранського розвитку – це структура, яка створюється при університетах для підвищення кваліфікації, перепідготовки, профорієнтації ветеранів та ветеранок”, – відкриваючи форум, зауважив ректор ІДГУ Ярослав Кічук. 

Ярослав Кічук

До форуму долучилися керівник всеукраїнської громадської організації «Рідна країна» Микола Томенко, ректор Переяславського університету Григорія Сковороди Віталій Коцур, кандидатка історичних наук Університету Григорія Сковороди в Переяславі Леся Коцур. До речі, в Переяславському університеті вже третій рік діє Центр ветеранського розвитку, який допомагає ветеранам знайти своє місце у цивільному житті. І зараз близько 300 ветеранів за державні кошти перенавчаються у Центрі. Леся Коцур презентувала механізм підготовки фахівців, яких ще немає в Україні, але незабаром стануть затребуваними – це спеціалісти у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. У пріоритеті підготовка таких фахівців саме з ветеранів, які будуть займатися патріотичним вихованням молоді. Про підбір роботи, індивідуальне кар’єрне консультування з елементами психологічної підтримки, опанування нової професії, підвищення кваліфікації, безкоштовне профнавчання розповіла заступник директора Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості Людмила Пальжок. Ізмаїльська міська рада вже запрошує на роботу ветеранів, які демобілізовані, у відділ для співпраці з ветеранами.

Людмила Пальжок

Керівниця громадської організації «Південноукраїнський рух ветеранів та волонтерів» Катерина Ізмайлова та діюча військова Наталя Мостовенко розповіли про всі напрямки «Вулика». Присутні дізналися про волонтерські проекти, які вже реалізуються, один з них – плетіння антидронових сіток з початку війни. До цієї необхідної справи можуть долучатися ветерани та плести основу, на яку потім зав’язують стрічки. Серед проектів волонтери презентуваливиступи Плейбек театру, як психологічне розвантаження. Південноукраїнський Рух Ветеранів та Волонтерів Саф’янівської громади та Ротарі-клуб Ізмаїл планують в середині липня провести «Ігри нескорених» Ізмаїльського району для військових та їх родин.

Присутні військові зауважили, що потреба у ветерано-волонтерському просторі виникла вже давно, починаючи з 2014 року і вдячні, що нарешті таке місце є в Ізмаїлі. Волонтери отримали в подарунок від морпіха Дмитра з позивним “Мітя” прапор, з якого почалося вшанування наших воїнів. Відтепер цей прапор займе почесне місце в приміщенні ветерано-волонтерсьського простору.

Жінкам Ізмаїла, історії яких потрапили в проєкт «Жіночі обличчя Війни»,  вручили урочисто ці видання: волонтерці з Болграда Оксані Кілафли, організаторці плетіння маскувальних сіток Ірині Голобородько,Людмилі Матей, організації «Збережемо своїх», військовій та волонтерці Наталі Мостовенко, Ользі Томіловій, яка фарбує тканини для плетіння, виготовляє свічки, грілки, креми для військових, Світлані Компаній, Наталії Назаренко, Світлані Даніловій, які здійснюють збори для військових, Людмилі Гузаіровій – єдиній жінці в Ізмаїлі, яка виготовляє кікімори.

Ольга Томілова
 
Світлана Компаній

Громадська організація “Південноукраїнський Рух Ветеранів та Волонтерів” запросила для вручення подяки за активну громадську позицію протоієрея Михайла Стегарєску, військового капелана Володимира Жука, родини Бровченко, Златкових, Олега Ярового (позивний Батя), Світлану Компаній, Ірину Хіміч, Тетяну Чорну та багатьох інших, хто допомагає захисникам.

>

Керівниця ГО Катерина Ізмайлова розповіла Махалі, що у просторі будуть проходити тренінги, заняття психологів, працівників служби зайнятості, консультації родинам захисників, які безвісти зникли, знаходяться в полоні. Неля Мілько самостійно пройшла нелегкий шлях пошуку, коли дізналася, що її чоловік та брат зникли безвісти та готова допомогти родинам і ділитися отриманим досвідом.

Кімната для зустрічей
Джерело: mahala.com.ua


Загрузка...