Мінування, невідомі свідки та вихід з-під варти: в Ізмаїлі відбулося засідання суду по справі ДТП з загиблою Мариною Селюк

Мінування, невідомі свідки та вихід з-під варти: в Ізмаїлі відбулося засідання суду по справі ДТП з загиблою Мариною Селюк
Вчора, 19 травня, у будівлі Ізмаїльського міськрайонного суду відбулося засідання з розгляду справи по ДТП, яка трапилася в січні цього року та забрала життя юної студентки Марини Селюк. Нагадаємо, перше слухання пройшло наприкінці квітня, а наступне було призначено на початок цього місяця, проте воно не відбулося. Чому, і як змінило ситуацію поточне – розповідає “Бессарабія INFORM”.
Як писала “БІ” минулого разу, на найпершій зустрічі головуючого судді Карамана та підсудного у залі суду з’ясувалося, що попередній адвокат, який представляв сторону захисту, раптово розірвав договір зі своїм клієнтом. Тож на момент засідання обвинувачений не мав змоги захищатися. Саме тому суд надав йому час для пошуку відповідного спеціаліста й призначив досить скоро наступну зустріч.
Однак 6 травня, майже перед початком засідання, до Ізмаїльського міськрайонного суду надійшло чергове повідомлення про замінування. Людей з будівлі евакуювали, розпочалася перевірка спеціалістами. Тривало це досить довго й закінчилося вже ввечері. Тож це засідання, як і інші, заплановані на цей день, просто не відбулося.
Цього разу засідання розпочалося вчасно. У залі суду було небагато людей, які прийшли підтримати загалом потерпілу сторону. А в обвинуваченого водія на цей раз вже був присутній адвокат.
На розгляд суду було надано одразу кілька клопотань – як зі сторони прокуратури, так і зі сторони захисту, які були відповідно оголошені у залі суду. Якщо коротко – сторона захисту просила змінити запобіжний захід для обвинуваченого Володимира Дроздецького, а саме надати йому можливість внесення застави.
Також сторона захисту надала окреме клопотання про виклик до зали суду двох свідків, які, за твердженням адвоката обвинуваченого Євгена Живори, були на місці ДТП. Але яких з невідомих причин попередній адвокат Дроздецького не залучав у процес досудового слідства та яких через це не опитували слідчі.
Прокурор, своєю чергою, попросив суд у своєму клопотанні продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченого на строк до 60 днів без внесення застави (одна з головних причин – це смерть потерпілої на місці ДТП). Також прокурор звернув увагу суду на той факт, що у затриманого водія вже є за плечима кілька серйозних правопорушень (зокрема стосовно водіння авто з перевищенням швидкості). На думку прокурора, такий “послужний список” Дроздецького не дає підстав вважати, що, вийшовши за ворота СІЗО за допомогою застави, підсудний не вчинить повторного правопорушення або не втече.
Окремо варто зазначити, що сторона потерпілого (на цей раз був присутній батько загиблої дівчини) надала до суду позивну заяву про стягнення морального відшкодування у сумі – 1 мільйон 96 тисяч гривень.
Заслухавши усі клопотання та отримавши необхідні відповіді від усіх сторін, суддя Караман для прийняття рішення стосовно ухвал пішов у нарадчу кімнату. Після більш ніж годинного очікування присутні у залі суду в результаті почули рішення судді:
свідків, які не були опитані під час досудового розслідування, – допитати у залі суду;
у визначенні розміру застави для обвинуваченого – відмовити;
подовжити строк запобіжного заходу перебування під вартою обвинувачення без визначення застави на 60 днів – задовольнити.
Наступне судове засідання призначено на 2 червня.
 


Загрузка...