Дрони атакували "вишки Бойка": у ВМС пояснили, навіщо були завдані удари

Дрони атакували "вишки Бойка": у ВМС пояснили, навіщо були завдані удари

Знищення російської радіолокаційної станції у Чорному морі на газовидобувних платформах, відомих як "вишки Бойка", показали, яку роль відіграють на війні українські дрони. Як розповів в ефірі телемарафона речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, українські морські дрони стали зброєю, яка змусила росіян змінити тактику.

"Будь-які подібні операції в акваторії Чорного моря, звісно, відбуваються у кооперації або взаємодії з ВМС. Але розглядати подібні акції треба ширше. В першу чергу, через те, що важливі причини, наслідки, передумови... Тому що вже були в інформаційному просторі повідомлення, пов’язані з цими вишками й навіть лунала назва цієї системи", - сказав він.    

Плетенчук додав, що ці об’єкти мають значення для росіян, які використовують їх не за призначенням - не для видобутку газу, а для того, що спостерігати надводну обстановку й вести розвідку. Тому сам факт операції, яку українці провели на бурових платформах, дуже важливий у контексті з "цією акваторією".

"В контексті безпеки цивільного судноплавства тощо", - підкреслив Плетенчук.

Речник ВМС ЗСУ підкреслив, що у якийсь момент українські морські дрони стали геймченджером - тією зброєю, яка змусила росіян міняти свою тактику, змінювати рівень присутності в акваторії. Він пояснив, що на початку повномасштабного вторгнення РФ провідну роль відігравали безпосередньо українські ракетні, берегові артилерійські війська, які відбивали навалу росіян. Після того як було збільшено відстань - росіяни відійшли від нашого узбережжя, працювати вже почали дрони.

"Зараз фактично росіяни знаходяться у такій ситуації, коли у них постійний вибір – з ким зустрітися: з дронами чи з ракетами. Та відповідно періодично ми спостерігаємо, як вони вимушені розосереджувати   свій корабельне-катерний склад, в тому числі покидати пункт базування у Новоросійську, але покидати його недалеко, щоб не зустрітися от саме з цією загрозою", - сказав представник ВМС ЗСУ.

Водночас авіація окупантів у небі над Чорним морем доволі активна. Як пояснив Плетенчук, вильоти противника стосуються протидронової боротьби, зокрема з застосуванням гелікоптерів та звичайних гвинтокрилих літаків, які мають невелику швидкість, та закінчуючи авіацією оперативно-тактичного рівня. За словами речника, іноді противник застосовує повітряні платформи для обстрілів.

"Одну з основних ролей відіграють дрони, які росіяни так само активно щодня та щоночі використовують для ведення розвідки. В першу чергу, це стосується південних регіонів. Й відповідно для викриття надводної обстановки Чорного моря застосовують різноманітні безпілотники", - пояснив Плетенчук.

Джерело: УНІАН



Загрузка...