Усе минуче, а краса, створена жінкою - вічна! В Ізмаїлі відкрилася виставка до жіночого дня 8 Березня
6 березня Ізмаїльська картинна галерея Обласного центру естетичного виховання ім. Емілії Євдокимової знову зібрала у своїх гостинних стінах усіх гурманів від мистецтва, всіх, хто любить шедеври, зроблені нашими землячками - талановитими та неперевершеними.
Кожен рік в перші весняні дні в Ізмаїльській картинній галереї відкривається виставка «Краса, створена жінкою». Вже 29 років поспіль шанувальники і любителі мистецтва мають можливість відвідати цей чудовий вернісаж, який заряджає енергією, надихає ідеями та мріями, і дає відпочити від напруги сьогодення.
Твори художниць і майстринь створюють атмосферу затишку і гармонії, сили і надійності.
- У цьогорічній виставці беруть участь більше 80 учасниць, - наголосила у вітальному слові директорка ОЦЄВ Ирнина Фьодорова. - До майстрів Придунайського краю (Ізмаїл, Арциз, Кілія, Рені), приєдналися художниці з Львівської, Миколаївської, Херсонської областей, міста Чернівці. Разом на огляд відвідувачам вони представляють біля 600 творів образотворчого та декоративного мистецтва.
Живопис і графіка відомих художниць - членів НСХУ (Андрєєва-Сичова Олена, Кобзаренко-Кореньок Раїса, Левенцова Валерія (м. Кілія), Мітакі Тетяна, Сапунжи Галина, Ткач Тамара (м. Арциз), Чакір-Узун Лариса, Чакір-Гриценко Алла, Шишман Злата) гармонійно поєднуються з творами членів Спілки художників Ізмаїлу (Акімова Тетяна, Борисенко Любов, Желяскова Ірина, Затинченко Т.К., Попова Анастасія, Соколова Тетяна, Соріна Лариса, Філіппова І.), студентів (Анастасія Ликова, Юлія Павел, Марія Суплякова – ІДГУ; Аліна Кожушко – Львівський національний університет ім.І.Франк,) та нових учасниць (Ельвіра Мамедова).
Особливо виділяються своєю чарівністю, виразністю і символічністю жіночі образи. «Трійця» Алли Чакір-Гриценко «Віра, Надія, Любов», яка відкриває виставку, і «Свіжий вітерець» Тамари Ткач (м. Арциз) в центрі експозиції гармонійно поєднують іконописний і народний живопис, який наче випромінює світло. Обидві художниці належать до НСХУ, ведуть активну творчу і навчальну діяльність.
Також привітав гостей та учасниць виставки заступник міського голови Сергій Лузанов, заслужений художник України Іван Шишман, професор ІДГУ Тетяна Шевчук та інші почесні гості виставки.
З експлікації до виставки ми дізналися в подробицях про всіх творчих жінок, чиї роботи прикрашають вернісаж.
Яскраві, неоднозначні картини Ельвіри Мамедової, колишньої учениці Івана Коцофляка, випускниці «греківки», приймали участь у виставках в Берліні (Німеччина), Валенсії (Іспанія). Після Одеси, Києва, Європи дівчина повернулася до рідного міста і вперше показує свої досягнення в залах галереї («Гранат», «Сплетення», «Неокортекс», «Флірт»).
Портрет дівчинки на фоні традиційного болгарського килима з великими червоними трояндами – «Параскева» - належить пензлю Злати Шишман. Молода художниця вже досить відома в Україні і зарубіжжі, не раз була удостоєна звання «Кращий художник року», працює в Одеській художній школі № 1 ім.К.К.Костанді. В портреті Злата зосереджує увагу не лише на зовнішності, а й розкриває характер, внутрішній світ своєї молодшої сестри. Також їй належить багато пейзажів українських і європейських міст, в яких вона побувала. Злату приваблюють теплі кольори храмів і вуличок Середземномор’я, і в них на перший план виходить не архітектура, а стан, настрій («Храм Св.Луки. Котор», «Вечірній стан. Порт», «На Єрусалимці»).
Серед мерехтливих фарб загадкових і буденних образів око найбільше вихоплює квіти. Тут і весняний бузок (Л. Чакір-Узун, «Бузковий аромат»; О. Бахарева, м. Рені, «Бузок»; скромні першоцвіти і пишні півонії, айстри, тюльпани, хризантеми… (Т. Акімова, «Кульбабки»; І. Желяскова, «Тюльпани»; Т.Соколова, «Рожеві півонії»; Смолякова А.С. «Маки», Л.Борисенко «Натюрморт з флоксами та гортензіями»; А.Ликова «Перші квіти», «Весняна радість»; І.Фролова, «Блакитний натюрморт» та ін.)
Стійкі осінні хризантеми завжди приваблювали Надію Короленко, одну з найстарших відомих художниць нашого міста, яка вже пішла з життя, а її твори продовжують радувати шанувальників мистецтва. Подобаються ці квіти і Т.Соколовій, («Вечір з ароматом хризантем»).
Соняшник як символ сонця, родючості і багатства завжди приваблював художників («голландці», Ван Гог, Олександр Резніченко, Сергій Шишко). А для нас він – ще й символ нашої країни (Тетяна Мітакі, «Сонячний настрій»; Алла Щербань, «Соняшники»).
Квіти присутні і в пейзажах Г.Сапунжи «Гортензія», «Середньоземноморський пейзаж»; І.Желяскової «Теплий день».
Художниці не нехтують рідними краєвидами. Акварельні пейзажі належать Магалевській Сніжані («Місцевий пейзаж», «Перед дощем»), Кушніровій Світлані («Старі ворота», «Храм Жінок Мироносиць»). Деякі сюжетні пейзажі узагальнені, події можуть відбуватися будь-де, головне в них – настрій. До таких можна віднести картини В.Левенцової «Одеські вулиці», «Перед світанком». Член НСХУ, викладач мистецтва із м. Кілії, Валерія Левенцова постійна учасниця виставок, вона добре відома своїми батиками та живописними творами. А її донька Наталя створює тендітні квіти з фоамірану, іграшки з текстилю, які представлені в розділі декоративно-ужиткового мистецтва.
Жити в суспільстві і бути повністю від нього відірваним неможливо. З надїєю звертаються до сьгодення А.Попова («Молитва») і Є.Оносова («Тривога»). Картини Ольги Тріколіч (керівника студії з м. Кілія) з маріонетками сповнені соціально-філософськими роздумами. Ольга нещодавно приймала участь у найбільшому в Україні Арт Ярмарку в Києві (Art Market, галерея Лавра).
В нашому місті створилося багато творчих колективів, які об’єднують людей за інтересами і напрямками творчої діяльності. Це і Спілка художників Ізмаїлу, і міські клуби «Фантазія», «Мисткиня», до яких належать багато учасниць проекту «Краса, створена жінкою». Вдруге долучилися до весняного вернісажу учасниці ще молодої студії «LifeArt»: Пундева Оксана (керівник) з роботою «Відродження»; Берлізова Марія - «Літній ранок», Усатенко Тетяна - «Лимони», «Квіти»; Василенко Ірина («Птахи», «Пір’ячко»).
Запрошує до своїх лав і Арт-студія ліплення, яку очолює І.Святова.
Приємно, що зберігається зв’язок поколінь, про що свідчить участь у виставці членів однієї родини, від бабусь до онуків, а також викладачів і колишніх вихованців.
В якій би манері і техніці були виконані картини і речі, всі вони випромінюють любов та життєву енергію, які гармонізують навколишній простір, роблять його затишним та привабливим. Насолоджуючись творами мистецтва, віриш в те, що все в житті буде прекрасно: і любов, і щастя, і творчість, і мир! Тому що є на світі жінки, які вміють прикрашати цей світ і ділитися красою з усіма. Хай буде мир і любов!
Підготувала Оксана Картельян