В Ізмаїлі забезпечать безперервність проведення національного мультипредметного тестування навіть під час повітряних тривог

В Ізмаїлі забезпечать безперервність проведення національного мультипредметного тестування навіть під час повітряних тривог

Цьогоріч для вступу на бакалаврський або магістерський – для медичних спеціальностей, рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Безпека – основна вимога проведення тестування. Місто Ізмаїл було визначено одним з регіональних центрів – тобто іспити проходитимуть тут не тільки учні місцевих навчальних закладів, а й здобувачі освіти із сусідніх населених пунктів. Детальніше про те, як відбувається реєстрація та як саме проходитиме тестування, розповів під час брифінгу заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Лузанов.

Отже, тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня, а додаткові — 14-25 липня.  Відповідно, згідно із наказом Міністерства освіти і науки України, передбачено й два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.

Реєстрація

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триває з 6 березня до 3 квітня включно. Тобто наразі він вже завершується. До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни: вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні або за кордоном, у якому учасники бажають пройти НМТ.

У додатковий період, 9-14 травня, матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

3 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ зʼявиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня.

Проведення тестування

В Ізмаїлі визначено два тимчасові екзаменаційні центри. У міськраді зауважують, що про те, у яких саме закладах це буде відбуватися – не розголошують з міркувань безпеки – як організаторів, так і учасників тестування. При цьому заступник міського голови зазначив, що у визначених закладах наявна уся необхідна інфраструктура: від укриттів до резервних джерел живлення та іншого обладнання.

Зазначимо, що за вимогами МОН під час повітряної тривоги інструктор повинен зупинити роботу над тестом, а всі учасники та персонал пункту тестування мають перейти до укриття. Якщо тривога триватиме менше ніж 2 години 30 хвилин (сумарно для обох етапів тестування), учасники зможуть повернутися і продовжити виконання завдань НМТ. Якщо тривога триватиме довше, відповідальний разом із регіональним центром оцінювання якості освіти вирішить, чи доцільно продовжувати тестування з урахуванням залишкового часу. У разі, якщо НМТ не буде продовжено, учасники зможуть його скласти під час додаткових сесій.

Звісно, це додає додаткового стресу учасникам тестування. Тож на запитання нашого журналіста, де буде проводитися НМТ – у класних кімнатах чи відразу в укриттях, Сергій Лузанов відповів, що навіть у разі сигналу «повітряної тривоги», в Ізмаїлі учасникам НМТ не доведеться переривати тестування.

«Тестування буде проходити таким чином, щоб забезпечити безперервність проведення тесту. Всі наші екзаменаційні центри створені таким чином, щоб діти могли без відриву навіть під час «повітряної тривоги» пройти тести і бути впевненими, що вони зможуть показати найкращі результати, не дивлячись на будь-які зовнішні обставини».

Національний мультипредметний тест міститиме чотири тести, три з яких — обовʼязкові, а четвертий — на вибір вступника. Обовʼязкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України. А на вибір — українська література іноземна мова, біологія, хімія, фізика та географія.

Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською та угорською мовами.

Передбачається, що учасник НМТ всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір. Зі слів заступника Ізмаїльського міського голови, між цими двома етапами передбачена невелика перерва – близько 20 хвилин.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

За підрахунками, в Ізмаїлі екзаменаційні центри будуть працювати близько шести днів – аби забезпечити здачу НМТ усім бажаючим – знову ж таки, не тільки з Ізмаїла, а й сусідніх населених пунктів.

«Визначає міста, з яких їдуть до тих чи інших міст – не регіональна влада. Це визначається наказами Міністерства освіти і науки України та відповідних департаментів. Тому ми кажемо про регіон. Чи можливо, що до цього переліку буде включено учнів зі шкіл сусідніх районів, які географічно знаходяться ближче до Ізмаїлу? Можливо. Ми готові забезпечити усе необхідне», – підсумував Сергій Лузанов.

Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне

Джерело: Південь сьогодні



Загрузка...