Психологічна підтримка військовослужбовців після полону
25 февраля в 16:58
Основними пріоритетами для держави є обмін та визволення українських військовослужбовців, які знаходяться у ворожому полоні. Так, в результаті чергового обміну були повернуті в Україну військовослужбовці військової частини 3058 Південного ОТО Національної гвардії України, які знаходились у російському полоні з травня 2022 року.
Психологічне відновлення військовослужбовців після полону є надзвичайно важливим етапом їх повернення до нормального життя. «Травматичні переживання, стресові ситуації та тривалі фізичні і психологічні випробування залишають глибокий слід на психіці людини. Тому процес реінтеграції є комплексним, включає як індивідуальну, так і групову допомогу, використання різних методів для відновлення психологічного здоров'я» - ділиться думками начальник служби психологічного забезпечення військової частини 3058 Національної гвардії України лейтенант Тетяна Єнакієва.
Так, з метою зняття внутрішнього напруження, психологічної розрядки, профілактики депресій психологами частини проводяться заняття з використанням методик арт-терапії (технік ізотерапії, пісочної терапії, нейрографіки).
Для зняття психоемоційного навантаження, визначення та поповнення внутрішніх ресурсів психологи військової частини використовують зоотерапію. Метод має багато переваг, оскільки взаємодія з тваринами сприяє зменшенню стресу, тривожності, депресії та допомагає відновити внутрішню гармонію. Воїни спостерігали та мали змогу годувати таких тварин, як ламу, декоративних курчат, лелек, морських свинок, папуг, рибок.
Також бійці поділилися з побратимами тим, які речі надавали їм сили триматися у ворожому полоні. Для багатьох військовослужбовців це допомагає відновити відчуття підтримки та належності, що дуже важливо для психоемоційного відновлення. «Спільна сила духу, взаємна допомога та підтримка навіть у найскладніших умовах - це те, що дає відчуття єдності і допомагає триматися», - розповів Олег. Взаємопідтримка, обмін досвідом, а також розмови про спільні труднощі та досягнення допомагають зменшити психологічне навантаження і покращити психічний стан.
Одним з методів терапії військовослужбовців є використання технік EMDR. Методика EMDR ефективно працює з природними ресурсами мозку, допомагаючи активізувати його здатність до самозцілення та переосмислення травматичного досвіду без надмірного психоемоційного навантаження.
Таким чином, психологічна реінтеграція не тільки допомагає відновити психологічний стан, а й повертає військових до нормального функціонування в суспільстві.









Загрузка...