В Ізмаїльському районі ув’язнили чоловіка, який систематично бив своїх батьків
На Одещині за домашнє насильство над рідними ув’язнили двох чоловіків: 45-річний житель Березівського району через побутові непорозуміння принижував та ображав старшу сестру, з якою проживав, а 52-річний житель Ізмаїльського району, який жив у батьків, сварився на них та навіть застосовував фізичне насильство, коли вони просили сина не вживати алкогольні напої, а допомогти їм по господарству. Про ці випадки повідомили у ГУ Нацполіції в Одеській області.
Потерпілі зверталися по допомогу до правоохоронців, які складали відносно кривдників адміністративні матеріали за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виносили термінові заборонні приписи, проводили профілактичні бесіди. Суд призначав порушникам покарання у вигляді штрафів та зобов’язував пройти програму для кривдників.
Згодом житель Ізмаїльщини за відмову виконувати суддівське рішення був засуджений за ст. 390-1 Кримінального кодексу України до покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на один рік. А житель Березівщини за систематичне домашнє насильство отримав покарання за ст. 126-1 Кримінального кодексу України у вигляді двохсот годин громадських робіт.
Однак вони продовжили чинити домашнє насильство. Тож після чергових звернень потерпілих до поліції, правоохоронці розпочали кримінальні провадження та, зібравши достатньо доказів, висунули їм обвинувачення у систематичному домашньому насильстві.
Обвинувальні акти за ст. 126-1 ККУ були скеровані до суду, який визнав чоловіків винними і, взявши до уваги небажання ставати на шлях виправлення, призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік.
«Поліцейські закликають громадян не терпіти домашніх кривдників. Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу звертайтеся по допомогу до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію 102. Цілодобову консультацію та підтримку постраждалим надають на урядовій гарячій лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номерами 1547 та 116-123. Також інформацію щодо домашнього насильства, підтримку та допомогу в цьому питанні надасть чат-бот МВС police_helpbot», – наголошують у Нацполіції.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне