Через Одещину до Румунії та Болгарії летять птахи, які теж змушені тікати від ворожих обстрілів
Історично в зимовий період на узбережжі Чорного моря зимували дикі гуси, які прилітають до нас з далекої тундри, долаючи 6-7 тисяч кілометрів. Так, у 90-х роках в наших краях їх зимувало декілька сотень тисяч. Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Іван Русієв, передає видання «Південь сьогодні».
Цьогоріч активний осінній проліт гусей відмічався в Українському Причорномор’ї 11-13 листопада. Тоді, за оцінками вчених, над регіоном пролетіло більше 100 тисяч гусей, серед яких були і дужє рідкісні чорвоноволі казарки.
«Але вони, затримавшись на декілька днів, майже всі пролетіли наш регіон далі – до Румунії та Болгарії. Потім ще була одна хвиля міграції. Але птахів була вже не така кількість.
Зараз невелика кількість гусей – до 1000 птахів тримається в зоні Нижньодністровського нацпарку, серед них є декілька червоноволих казарок. В нашому національному природному парку «Тузлівські лимани» тримається до 20 000 птахів серед яких є декілька десятків червоноволої казарки. В основному, вони зупиняються на ночівлі в зоні лиманів Алібей, Хаджидер, Солоний та Джантшейський.
Гуси дуже чутливі птахи до різних шумів. І якщо пролітають шахеди або інші БПЛА, у тому числі і БПЛА ЗСУ для спостереження за узбережжям, то гуси чутливо реагують на це і змінюють місця дислокації. Це впливає в цілому на їх фізіологічний стан, а в майбутньому і на продуктивність популяції», – пояснив Іван Русєв.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА