Рибалкам Одещини нагадали правила риболовлі та обмеження, які діють в осінньо-зимовий сезон
Осінньо-зимова риболовля – це особливий вид рибальського мистецтва, який вимагає від рибалки не лише вміння, а й витривалості. На відміну від літнього лову, риболовля у цей період – справжнє випробування для духу та тіла. Тільки справжні ентузіасти, для яких це заняття не просто хобі, а спосіб життя, здатні насолодитися усіма його гранями. Однак для того, щоб отримати максимальне задоволення від риболовлі та ненароком не стати порушником, необхідно дотримуватись Правил любительського рибальства та пам’ятати про основні заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах України, нагадують в Одеському риболовному патрулі.
Так, риболовля у цей період дозволяється за межами зимувальних ям. Їх перелік та межі по по регіону можна переглянути за посиланням. Ловити дозволяється зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку. Крім того, необхідно пам’ятати, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм.
Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади, та здійснення рибальства у спосіб багріння, глушіння, із використанням вибухових, отруйних, газоподібних, наркотичних речовин, іншими забороненими законодавством способами.
При цьому під час риболовлі рибалка повинен мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів для забезпечення самостійного контролю розмірів і ваги виловлених ним представників іхтіофауни. У рибоохоронному патрулі нагадують, що добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову.
Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, можна переглянути у Додатку 1 до Правил любительського і спортивного рибальства.
Водночас вилов деяких малоцінних та інвазивних видів водних біоресурсів (атерина, верховодка, карликовий американський сом, ротань-головешка, сонячний окунь, тюлька, чебачок амурський) не обмежено.
Разом з тим заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, в’язь, підуст, карась золотий та інші).
Крім того, з 1 грудня у більшості українських водойм розпочнеться заборона на вилов раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки.
Також вони радять, збираючись на риболовлю, ознайомитися і з додатковими обмеженнями, які можуть бути встановлені на риболовлю у вашому регіоні у зв’язку з воєнним станом.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА