Ізмаїльські волонтери шукають спосіб врятувати котів від агресивного пса, який сам гуляє вулицями міста

Ізмаїльські волонтери шукають спосіб врятувати котів від агресивного пса, який сам гуляє вулицями міста

Господарі випускають на вулицю домашнього пса, а той душить кішок. З такою проблемою стикаються мешканці однієї з вулиць приватного сектору в Ізмаїлі. Про це у Фейсбук пишуть місцеві зооволонтери, передає видання «Південь сьогодні».

Сусіди господарів, які не стежать за своїм чотириногим вихованцем, вже зверталися до поліції. Кажуть, що це допомогло, але не надовго. За деякий час пес знов почав бігати вулицею, а люди – знаходити нових жертв.

Що робити в такій ситуації, волонтери не знають. Отже питають порад у містян.

Думки останніх не просто розділилися. Вони виявилися настільки протилежними, що їх, мабуть, краще перерахувати, ніж класифікувати. 

Так, один з коментаторів зауважує, що вбивство котів для пса може бути просто забавкою. І це не залежить від виховання. Тому єдиний варіант запобігти такій поведінці – ізолювати тварину. Проте, як бачимо, саме це господар і робив після заяви в поліції, але з якоїсь причини знов почав нехтувати цим засобом безпеки.

Його опонентка, навпаки, вважає, що виховання собаки грає ключову роль у її поведінці. Але висловлює сумніви в тому, що саме цей господар колись займався корегуванням поведінки своєї собаки. І, навіть якщо зараз поспілкуватися з ним «по-чоловічому», це навряд чи призведе до бажаних результатів. Найімовірніше собака отримає купу стусанів і знов піде на вулицю, де повернеться до своєї улюбленої розваги.

Деякі читачі вимагають приспати собаку. Деякі – господаря. І, судячи з тону, останні анітрохи не жартують. А тим, хто вважає, що найкраще «зробити псу ін’єкцію», пропонують самим ввести присипляючу речовину, а не «вирішувати проблему чужими руками».

Нас більш за все зацікавив наступний коментар:

«Треба «завалити» поліцію зверненнями, щоб вони задовбали госП*ДАРів. Поліціянти дуууже не люблять, коли з якоїсь проблеми кожного дня скаржаться. Ну і незалежні ЗМІ теж можуть допомогти. Не будуть реагувати поліціянти на скарги – писати до прокуратури. Закон чітко забороняє вигул свійських тварин без повідка, а для певних порід ще й без намордника».

Що ж, з першою частиною пропозиції ми цілком згодні. Усі конфлікти мають вирішуватися за законом. І кількість звернень з одного і того ж приводу (це стосується не тільки правоохоронних органів) зазвичай прискорює реагування на проблеми.

Щодо ЗМІ, то ось ми – вже пишемо. І теж просимо читачів відреагувати та виказати свою думку, як варто вчинити у вказаній ситуації. Але нагадуємо, що ніяких повноважень, щоб вплинути на чиюсь поведінку, окрім «гострого пера» ми не маємо. Тож, як кажуть, «дивіться пункт перший».

Діана ГЕРГІНОВА

Джерело:«Південь сьогодні»



Загрузка...