Блогерка з міста Ізмаїл Марія Атанасова: як діабет може змінити життя?

Блогерка з міста Ізмаїл Марія Атанасова: як діабет може змінити життя?

Зустріч із серйозним діагнозом завжди змінює життя, але для когось це стає можливістю знайти новий шлях, зрозуміти себе і допомогти іншим. Марія Атанасова з міста Ізмаїл, дізнавшись про діабет, пройшла непростий шлях від страху та невизначеності до відкритості та впевненості. Вона не лише навчилася жити з діабетом, а й почала ділитися своїм досвідом, допомагаючи тисячам людей, які опинилися перед такими ж викликами. Її історія – це про мужність, підтримку і той важливий момент, коли хвороба перестає бути перешкодою, а стає стимулом до розвитку та турботи про себе та інших. До Всесвітнього дня боротьби із цукровим діабетом, який відзначається 14 листопада, журналістка інтернет-видання «Махала» поспілкувалася з Марією Атанасовою, яка пройшла шлях від прийняття діагнозу до надання допомоги іншим людям, яких вона надихає і вчить не боятися говорити про свій діагноз та продовжувати повноцінно жити. 

Маріє, як Ви дізналися про свій діагноз, і що змінилося у Вашому житті після цього?

Це сталося зовсім несподівано. Моя вага збільшилася на 10 кг, і я вирішила звернутися до тренера, щоб схуднути. Під час консультації він порадив здати аналізи, і раптово з’ясувалося, що у мене діабет. Спочатку це був шок – природна реакція на новий діагноз, але згодом прийшло розуміння: потрібно пристосовуватися до нових реалій і жити далі.

Якими були Ваші перші емоції після отримання діагнозу? Як Ви знайшли в собі сили, щоб адаптуватися?

Перші місяці я ретельно приховувала діабет, сприймаючи його як щось дуже страшне. Але завдяки команді спеціалістів, з якими я працювала, вдалося поглянути на ситуацію по-іншому. Мій тренер запевнив мене, що діабет не змінює мене як людину, і це допомогло подолати страх і прийняти діагноз.

Чи вважаєте Ви, що пандемія COVID-19 могла вплинути на зростання випадків діабету серед молоді?

Так, думаю, що COVID-19 міг стати пусковим фактором для розвитку діабету. У мене самої діабет діагностували після перенесеного ковіду, і, на жаль, такі випадки непоодинокі.

Що надихнуло Вас ділитися своїм досвідом із людьми? Як Ви почали свою діяльність як блогерка?

Коли я дізналася про діагноз, мені бракувало інформації та прикладів з життя людей з діабетом. У лікарні розповіли лише про ліки, але нічого про повсякденне життя. Усі знання про діабет я отримала від свого тренера, який також підтримав мене в рішенні ділитися своїм досвідом. Так я вирішила відкрито показувати свій шлях, щоб інші могли побачити: життя з діабетом може бути повноцінним.

На яких принципах будуєте свій контент для аудиторії?

Я прагну ділитися тією інформацією, яку зазвичай не надають лікарі. Мені хочеться показати людям, що діабет – це не вирок, а новий спосіб життя. Сьогодні моя аудиторія складається з 6400 людей, яким я допомагаю регулярно, відповідаючи на їхні питання і враховуючи їхні запити в кожному своєму дописі.

Чи отримуєте Ви зворотний зв’язок від інших людей із діабетом?

Так, я намагаюся підтримувати зв’язок з усіма, хто мені пише. Розумію, наскільки важливо для багатьох, щоб їх вислухали і підказали, як діяти далі. Це допомагає відчувати себе менш самотніми у своїй боротьбі.

Ви нещодавно провели акцію в Одесі з плакатом «Обійми мене, якщо тебе не лякають люди з діабетом». Що Вас надихнуло на це?

Це рішення було спонтанним. Мені писали кілька людей, які боялися, що їх не приймуть через діабет. Хотілося показати їм, що діабет не відлякує більшість людей. Хоча акція була лише невеликим кроком, її вплив виявився надзвичайно глибоким.

Якою була реакція перехожих? Чи був якийсь момент, який особливо запам’ятався?

Реакція була дуже зворушливою – багато людей обіймали мене зі сльозами на очах, особливо ті, хто теж живе з діабетом. Цей момент нагадав мені, наскільки важливо відкрито говорити про діабет і долати стереотипи.

Які найбільші міфи про діабет, на Вашу думку, існують, і як з ними боротися?

Найбільший міф – що діабет є вироком. Але це не так! Діабет змушує людей змінювати свій стиль життя, слідкувати за режимом, але це не означає кінець. Мій власний досвід підтверджує: можна жити повноцінно і навіть краще, ніж раніше.

Як виглядає Ваш типовий день і які поради Ви дали б людям, які тільки дізналися про свій діагноз?

День починається з ретельного планування харчування і фізичної активності – це основа управління діабетом. Раджу всім, хто дізнався про діабет, дотримуватись режиму і не боятися змінювати своє життя на краще.

Джерело: mahala



Загрузка...