Чи варто під час морозів на Одещині забирати лебедів додому

Чи варто під час морозів на Одещині забирати лебедів додому

На Одещині перші зимові морози женуть птахів, зокрема й водоплавних, поближче до людей. І в соціальних мережах починають з’являтися заклики щодо допомоги пернатим. Особливу увагу жителів нашого регіону до себе традиційно привертають лебеді. І досить часто у різних спільнотах лунають заклики забрати цих красенів до «сарайчику» до потепління, адже, мовляв, інакше вони примерзнуть до льоду. Чи виправдані подібні дії, у спільноті Притулок для птахів та дрібних тварин «Місячна Долина» розповіла її адміністраторка Helena Budzinskaya. Видання «Південь сьогодні» ділиться текстом, до речі написаним не тільки зі знанням справи, але й з почуттям гумору, без змін.

Давайте розбиратись з самими популярними питаннями і постулатами, стосовно цих птахів.

1. Лебеді примерзають. Ні, не примерзають. Лебідь – великий птах з гарним жировим запасом, який він нагулює весь сезон. Температура тіла птаха в районі 38 градусів. Тіло птаха огорнуте бронею з щільного пуха і пера, яке слугує термо-шубою.

2. Лебеді втопляться. Не,не втопляться. Це водоплавні птахи – вони від природи живуть на воді. І вони не промокають, бо перо вкрите природнім жиром (шкільний підручник з біології, розділ «Птахи»).

3. Лебеді не відлітають. Лебідь – птах не перелітний, а мігруючий. Він не летить на південь десь в Африку, в турецький готель «все включено», на курортні острови. Але він може мігрувати (тобто переміщатись) на певні відстані в пошуках відкритих водойм і доступної кормової бази. Доступ до їжі в моменті міграцій є ключовим. І коли наші співчутливі громадяни цілорічно торбами тягають на озера булки, печиво, дари городів, зерно, шо під руку попаде – тим самим вони у птахів порушують природній цикл і переконують птахів що летіти нікуди не треба. Ну дійсно, нащо кудись летіти, шукати нові водойми – хтось черговий притарабанить на озеро торбу булок. Безкінечним годуванням ви робите з диких птахів жебраків, які шляються по берегу і вимагають чергову порцію їжі. Плюс наші надтеплі зими останні років так десять дали змогу водоймам не замерзати і забезпечувати птахів їжею.

4. Давайте проламувати для лебедів лунки! Давайте! Я хіба проти? Хто полізе на тонку кригу перший? У нас нема екстремальних морозів, які тримають в полоні криги водойми всю зиму. Лебеді здатні перечікувать декілька днів холоду до настання днів відлиги, коли тонку кригу вони здатні продавити власною вагою або водойма звільняється від криги сама. Ну а як стане крига надовше – то лебеді перелітають на інші озера та річки.

5. Давайте ловити і забирати всіх лебедів! Ініціатива – просто мега крута. Стосовно ловити… Удар крила лебедя може ваші лицьові кістки потрощити на друзки. Руки в принципі туди ж. Хто хоче в травмпункт – чергуйсь! Стосовно забрати…. Я оце хочу подивитись куди влізе декілька тисяч лебедів на зимовку, хто це все щастя має годувать, утримувать, прибирать… І чим все це закінчиться. Придумаєте – покличте подивитись.

6. Погані волонтери, не хочуть рятувать, не хочуть вплав кидатись за птахом в озеро, не хочуть всіх-всіх зібрати і влаштувати для стурбованих громадян чергову серію Animal Planet. Волонтери, які займаються птахами, знають про пернатих набагато більше, ніж пересічні громадяни, які зоологію в школі прогуляли. І перш ніж вимагати непотрібного рятування – спробуйте скористатись гуглом. Пошук вам видасть купу постів, які пишуть нечуйні волонтери з року в рік, в намаганні донести інформацію до пересічних громадян.

І ще раз…. Допомоги потребують птахи з ознаками явних ушкоджень або птахи, які знаходяться поза водойми (поле, дорога, будь-яке не стандартне місце). Птахи-одинаки потребують спостереження.

Дякую за розуміння.

Ваш злий волонтер.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Фото – скрин з відео у спільноті “НАШЕ МІСТО. Білгород-Дністровський”

Джерело: Південь сьогодні

 



Загрузка...