Бізнес на Одещині втратив мільйони через помилки бухгалтерів(фото)

Бізнес на Одещині втратив мільйони через помилки бухгалтерів(фото)

На Одещині та Миколаївщині спостерігалась значна кількість випадків повторного перепідписання електронних документів, що призводить до зайвих витрат і затримок у бізнесі. Водночас на Херсонщині таких випадків небагато, а у Криму через відсутність даних цей показник не зафіксований.

Аналітики YouControl разом із сервісом Вчасно вивчили галузеві особливості та регіональний розподіл повторного перепідписання документів і визначили, як це впливає на роботу підприємств.

З квітня 2024 року по травень 2025 року в системі Вчасно.ЕДО документ для підписання повторно відкликали 57 762 користувачі, серед яких майже 20 тисяч — це бухгалтери, що становить близько 33%. Найбільша кількість перепідписаних бухгалтерією документів припадає на компанії в гуртовій торгівлі (14,6%), сфері транспорту і логістики (7,8%) та сільському господарстві (7,4%). 

Як зазначили аналітики, щодня тисячі бухгалтерів по всій Україні опрацьовують та підписують фінансові документи в електронному вигляді. Однак далеко не всі документи підписуються з першої спроби. В середньому кожен випадок перепідписання обходиться компаніям у кілька сотень або навіть тисяч гривень через затрати часу, оплату праці, ризик штрафів і затримку угод.

Найбільше перепідписаних документів зафіксовано у Києві — 8 074 компанії, що становить 44,9% від загальної кількості. Значна активність також у Київській області (8%) і Дніпропетровській (6,4%). Серед інших областей помітну частку займають Харківська (6,2%) та Львівська (6%). Серед південних регіонів особливу увагу привертають Одещина та Миколаївщина, де також реєструється помітна кількість перепідписаних документів.

Так на Одещині їх кількість складає 883 документи, на Миколаївщині - 201, а на Херсонщині — усього 40. 

Водночас у тимчасово окупованому Криму і Севастополі, а також у Луганській області показники майже відсутні.

Найбільше випадків повторного підписання зафіксовано в гуртовий торгівлі — 14,6%, далі йдуть транспорт і логістика (7,8%) та сільське господарство (7,4%). Серед інших важливих секторів — інформаційні технології (5,7%) і харчова промисловість (5,2%). 

Інші сфери з помітною кількістю повторних підписів включають роздрібну торгівлю, медичні установи, будівельні компанії, рієлторський бізнес, машинобудування, рекламу та маркетинг, фармацевтику, громадське харчування та неприбуткові організації. Як зазначили аналітики, ці дані свідчать про широкий спектр галузей, де виникає потреба у коригуванні фінансової документації.

Водночас Одещина увійшла до п’ятірки лідерів серед областей України за кількістю нових фізичних осіб-підприємців, які зареєструвалися з початку 2025 року. За даними платформи Опендатабот, у цьому регіоні відкрили 5 908 нових ФОПів — один із найвищих показників по країні.

Серед південних областей Одещина беззаперечно посідає перше місце: на Миколаївщині за цей період з’явилося 2 161 новий підприємець, а на Херсонщині — лише 689.

Джерело: intent, Анна Бальчінос



Загрузка...