Військовослужбовець з Одеси приземлив ворожий дрон вартістю понад чотириста тисяч доларів

Військовослужбовець з Одеси приземлив ворожий дрон вартістю понад чотириста тисяч доларів

На рахунку військовослужбовця 808 Дністровської окремої бригади підтримки Олега на псевдо Лютий – дві успішні «посадки» ворожих безпілотних літальних апаратів: «Молнія» та Supercam. І обидва – на Херсонському напрямку. Про це у Фейсбук повідомляє пресслужба 808 Дністровської окремої бригади підтримки, передає видання «Південь сьогодні».

Олег – молодший спеціаліст відділення протидії технічним розвідкам. Його робота цікава і небезпечна водночас. Незважаючи на те, що підрозділ надзвичайно мобільний, ворог постійно намагається їх вистежити.

«Робота з перехоплення розвідувальних та ударних БпЛА противника – це завжди командна робота. Одному зробити це не вдасться», – розповідає Олег.

Першою вдалою посадкою Лютого був російський ударний безпілотний літальний апарат типу «камікадзе» – «Молнія». Це був і перший вдалий випадок перехоплення цього типу БпЛА на Херсонському напрямку.

Відомо, що «Молнія» має осколково-фугасну бойову частину, яка може детонувати з часом, тому до таких дронів потрібно ставитись з особливою обережністю. У випадку з трофеєм Олега, бойова частина відлетіла в один бік, а акумулятор – в інший, що дозволило уникнути втрат і зафіксувати успішне подавлення.

Вдруге Олегу вдалося здійснити складну і надзвичайно результативну операцію – подавити та посадити ворожий безпілотник SuperCam. У відкритих джерелах точної вартості дрона не розголошують. Орієнтовна вартість комплексу SuperCam, за даними Мілітарного, станом на квітень 2024 — близько 420000 доларів США.

В цей день все починалось, як звичайне бойове чергування. На екрані комплексу РЕБ раптово з’явилась ворожа повітряна ціль на відстані близько 14 кілометрів. Олег миттєво ідентифікував об’єкт, ввів його у зону контролю й розпочав технічне супроводження до моменту посадки.

На висоті приблизно 3 000 метрів, дрон почав поступово знижуватись – цілеспрямовано і передбачувано, що свідчило про успішну роботу електронного подавлення. Коли апарат знизився до 400 метрів і зник із радарів, стало очевидно: ціль впала.

«Я зрозумів, що ми зробили це! Дорогий ворожий дрон – нейтралізований і практично неушкоджений. Далеко він не залетів, йому підрізали «крила». Суперками здатні довго перебувати в повітрі та передавати дані на значні відстані, забезпечуючи ворогу важливу розвідувальну інформацію. Втрата сигналу GPS може призвести до збою в роботі дрона або його втрати. У районах із високою щільністю електронних пристроїв дрон має проблеми зі зв’язком і керуванням», – розповідає Олег.

Лютий зазначає, що техніка реагувала на подавлення особливо цікаво: дрон опустився до природної частоти, наче спустився із хмари на парашуті – повільно, плавно, без руйнувань. Ціленький ворожий дороговартісний безпілотник дає змогу фахівцям дослідити його.

Лютий з усмішкою каже, що не зупиняється на досягнутому. Його наступна мета – ворожий БпЛА «Орлан».

«Орлан» – складна ціль. Але для Олега це – не проблема, а виклик. І виклики він приймає впевнено. Бо знає, що кожен «заглушений» дрон – це не лише технічне досягнення, а й зірваний план противника, врятовані позиції, збережені життя.

Про свою роботу він додає:

«Мені байдуже, на якому напрямку доведеться працювати – головне, щоб моя робота зупиняла ворога».

Олег родом з Одеси. Із жовтня 2024 року доєднався до лав бригади, виконує бойові завдання на Херсонському напрямку. У мирному житті він завжди цікавився технікою. Працював водієм, а згодом вирішив, що його місце не в тилу, а в строю. Цей його крок підтримала дружина, яка з розумінням поставилася до вибору чоловіка й стала його надійним тилом. Особливою опорою для Олега є їхня маленька донечка. Її усмішки, перші слова й кроки стали для нього джерелом натхнення і внутрішньої сили в найтяжчі дні служби.

Лютий наголошує, що долучитись до війська дуже просто – обери бажаний фах, те чим займався в цивільному житті, обери підрозділ, адже у тебе вже певно є друзі, які боронять Україну, зі своїми служити легко, а брак людей відчувають всі підрозділи.

«Тож – доєднуйтесь, навчимо!» – додають у бригаді.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...