20 липня: церковне свято сьогодні, що вважається гріхом цього дня(фото)

20 липня: церковне свято сьогодні, що вважається гріхом цього дня(фото)

У новому календарі української церкви на 20 липня припадає день пам'яті пророка Іллі та обрітення мощей святого Афанасія Берестейського. Що заведено робити в цю дату, які існують народні прикмети і що за свято сьогодні церковне за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

  • Яке сьогодні церковне свято в Україні - дата в новому і старому календарі
  • Про що молитися святим, чого не можна робити сьогодні, звичаї дня
  • Прикмети на 20 липня - про що говорить погода в день Іллі

Яке сьогодні церковне свято в Україні - дата в новому і старому календарі

20 липня (у старому календарі це 2 серпня) православні вшановують пам'ять пророка Іллі і згадують набуття мощей преподобного Афанасія Берестейського.

Ілля був старозавітним пророком, якого називають одним із найбільших віщунів. Він жив за дев'ять століть до Різдва Христового і своїм прикладом довів існування єдиного Бога. За новим стилем це свято припадає на 20 липня і вважається одним із найбільш шанованих улітку.

Цього ж дня церква згадує преподобномученика Афанасія Берестейського, який виступав на захист православної віри, був сучасником Петра Могили та Іова Почаївського.

Афанасій був зі знатного роду, здобув гарну освіту і 1627 року прийняв чернечий постриг у Вільні. Незабаром він став ігуменом Симеонового монастиря в Бересті.

Афанасій відкрито виступав на захист православних перед владою, за що потрапляв під гоніння, був заарештований, а 1648 року його вбили за неправдивим звинуваченням у зраді.

Його прах спочивав у Берестейському Симеоновому монастирі, пізніше Афанасія визнали святим. 1816 року мощі святого згоріли під час пожежі в дерев'яній церкві, ті, що знайшли, урочисто поховали 1823 року, де вони зберігаються й донині.

Про що молитися святим, чого не можна робити сьогодні, звичаї дня

У день Іллі до святого звертаються з молитвами про здоров'я близьких, сімейний добробут, гарний урожай, просять про дощ у посуху. Преподобному Афанасію Берестейському моляться про зцілення і просять допомоги в життєвих змінах.

20 липня віряни за звичаєм відвідують храми, де відбуваються святкові молебні, хресні ходи. Часто до церкви несуть для освячення фрукти і свіжий хліб, які потім можна роздати на милостиню.

У народі свято прозвали Іллін день, день Іллі.

Церква в цю дату, як і завжди, нагадує про важливість духовної чистоти: не можна гніватися, заздрити, злитися, лихословити, сумувати і відмовляти в допомозі.

Народні прикмети не радять 20 липня займатися важкою роботою, особливо в полі та городі - це вважається гріхом. Ще одна важлива заборона дня - не можна купатися у водоймах і рибалити, оскільки це небезпечно. Також існує легенда, що одна з підков з коня Іллі впала у воду і зробила її крижаною, тому купання може закінчитися хворобою. У багатьох регіонах, починаючи з Іллі, забороняється купатися до наступного сезону.

Прикмети на 20 липня - про що говорить погода в день Іллі

Ільїн день - рубіж між літом і осінню / freepik.com
Ільїн день - рубіж між літом і осінню / freepik.com

За прикметами дня судять, якою буде осінь:

  • сьогодні спекотно - осінь буде сухою;
  • комарів літають хмари - день буде сонячним;
  • грім чути - опадів не буде;
  • цього дня немає дощу - попереду шість тижнів посухи.

Ільїн день у народі вважається рубежем між літом і осінню: до Іллі - літо, після - осінь.



Загрузка...