Яка небезпечна живність є в Чорному морі: воно не таке безпечне, як може здатися
Чорноморські курорти дуже популярні. Цілі покоління проводили своє літо на узбережжі, а хтось і зовсім усе життя. Ось тільки мало хто знає, що воно не зовсім безпечне. Розберемося, що небезпечно для людини в Чорному морі, і це дуже важливо пам'ятати, якщо збираєтеся на пляж.
Які хижаки водяться в Чорному морі
Тут мешкають кілька видів хижаків. Зокрема, йтиметься про таких дельфінів, як афаліна, білобочка та морська свиня, і тюлена-монаха, які є хижими ссавцями.
Якщо дельфіни, які перебувають на верхній сходинці харчового ланцюга, знайомі майже кожному, хто відпочивав на чорноморському узбережжі, то тюлень-монах - дуже рідкісний вид, тож його бачили одиниці. Окрім того, у Чорному морі трапляються й такі хижі риби, як ставрида та луфарь.
Виникає логічне запитання: "Чи є акули в Чорному морі?". Ці хижаки також входять до списку місцевих мешканців. Всього налічується дві акули в Чорному морі - катран і котяча. Обидві невеликих розмірів і тримаються подалі від галасливого узбережжя і людей.
Варто зазначити, що всі перераховані вище хижаки не становлять для людини жодної загрози. Найчастіше, вони самі стають жертвами людей.
Які небезпечні риби водяться в Чорному морі
У Чорному морі є кілька видів морських риб, які можуть загрожувати відпочивальникам. Найнебезпечнішими вважаються:
- Морський дракон - Чорне море - рідна домівка для цієї невеликої риби, яка заривається в пісок на дні, через що її не видно. При цьому природа її нагородила отруйними шипами на спинному плавнику і зябрових кришках. Укол таким знаряддям викликає сильний біль, набряк і запалення.
- Морський йорж (скорпена) - ця риба також має отруйні шипи на плавниках і зябрових кришках. Поранення може бути болючим, а травмоване місце набрякне.
- Скат-хвостокол - він озброєний довгим хвостом з отруйним шипом, удар яким може спричинити сильний біль, набряки та запалення. Навіть доводиться звертатися до хірурга для видалення уламків шипа.
Звісно ж, на безтурботних роззяв ці риби не полюють. Вони зазвичай уникають контакту. Наштовхнутися на морських мешканців можна переважно на дикому узбережжі, де немає відпочивальників.
А чи водиться мурена в Чорному морі? Іноді рибалки натикаються на цих риб, але це швидше випадковість. Вона не живе в чорноморських глибинах.
Медузи в Чорному морі
Дельфіни та риби - не єдині морські мешканці. Так, що водиться в Чорному морі ще - це медузи. Їх мало хто любить, бо вони слизькі й не дуже приємні на дотик, а ще після контакту з ними часом пече шкіру.
Основними є нешкідливі, на перший погляд, види, а саме:
- Корнерот - найбільша медуза в Чорному морі, має великі щупальця зі жалкими клітинами, які під час контакту зі шкірою викликають реакцію, схожу на опік. Наслідки близького спілкування з цим "сусідом" вельми неприємні, адже може відчуватися біль і загальне нездужання.
- Аурелія - відносно невелика, але зустріч із нею також неприємна. Її жалкі клітини хоч і містять слабку отруту, але опіки можуть бути болючими для дітей або людей із чутливою шкірою.
Якщо бути обережним під час купання і не контактувати з такими "сусідами", то вдасться уникнути неприємних ситуацій.
Чому Чорне море вважається найнебезпечнішим
Попри те, що великих хижаків, які могли б серйозно загрожувати життю людини, у цих водах немає, Чорне море - одне з найнебезпечніших. Річ у тім, що на глибині понад 200 метрів риби та інші організми жити не можуть через відсутність кисню. Його витісняє сірководень, який вкрай вибухонебезпечний.
Крім того, після початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України додалася ще одна проблема - морські міни. Вони вільно дрейфують у морі. Шторм прибиває вибухонебезпечні предмети до берега, де на них може наштовхнутися будь-яка людина. На жаль, уже були зафіксовані трагічні випадки зустрічі з російськими мінами.