На Болградщині стурбовані через неблагополучну ситуацію щодо захворювання людей на небезпечну хворобу – ехінококоз

На Болградщині стурбовані через неблагополучну ситуацію щодо захворювання людей на небезпечну хворобу – ехінококоз
У Болградській РД(В)А 11 грудня пройшло засідання комісії з питань ТЕБ та НС, де серед інших розглянули питання стосовно боротьби з інфекційними захворюваннями. Занепокоєння членів комісії викликає факт захворювання людей на небезпечну хворобу – ехінококоз. Про це, посилаючись на органи влади, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Фахівці відокремленого підрозділу ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області доповіли про хід виконання «Комплексного плану профілактики та боротьби з інфекційними хворобами, спільними для людей і тварин в Болградському районі на 2023-2028 рр.».
Вони наголосили, що інфекційні хвороби, спільні для людей і тварин, залишаються серйозною проблемою для сучасного суспільства. Деякі зооантропонозні інфекції несуть загрозу життю людей, особливо в умовах війни. Йдеться про такі захворювання як лептоспіроз, лихоманка Ку, туляремія, сибірська язва і сказ.
За наданою інформацією, у Болградському районі щорічно реєструється захворюваність на ехінококоз. Зокрема, за попередні 10 місяців захворіли вісім осіб; у 2023 році – вісім хворих.
Доповідачі наголосили, що це свідчить про неблагополучну ситуацію з ехінококозу серед населення Болградщини.
Слід зазначити, що ехінококоз є смертельно небезпечною хворобою. Сам гельмінт живе і розмножується в організмі м’ясоїдних тварин. Людина та травоїдні тварини є проміжною ланкою циклу розвитку ехінокока. Усередині їх організму відбувається утворення кіст, що викликає ураження внутрішніх органів та порушення їх функціонування. Якщо своєчасно не розпочати лікування ехінококозу – можливе виникнення важких ускладнень. У людини зараження може відбутися при вживанні м’яса, що пройшло недостатню термічну обробку, непромитих овочів, ягід. Провідна роль відводиться контакту з собаками, на шерсті та в слині яких можуть бути ехінококи.
Крім того, занепокоєння також викликала ситуація, яка трапилась на початку поточного року. Так, був зареєстрований випадок нападу хворої на сказ тварини на підлітка, що своєю чергою також становить реальну загрозу для суспільства.
Нагадаємо, з метою попередження розповсюдження сказу на Одещині було проведено пероральну імунізацію диких тварин. До речі, як “БІ” інформувала раніше, Одеська область входить до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю випадків сказу.
За результатами розгляду даного питання, комісія доручила своєчасно проводити спільні епідеміологічні та епізоотологічні обстеження по виявленню джерел, шляхів поширення збудника хвороби, розробку, організацію та проведення спільних заходів з локалізації та ліквідації осередків. Також посилити профілактичні заходи боротьби з ехінококозом серед сільськогосподарських тварин з метою недопущення поширення хвороби серед населення, району.
 


Загрузка...