Мобілізація: чи можуть конфіскувати посвідчення водія та авто ухилянта

Мобілізація: чи можуть конфіскувати посвідчення водія та авто ухилянта

Новий законопроект про мобілізацію, ухвалений депутатами у першому читанні, передбачає певні обмеження для ухилянтів. Адвокат Роман Кичко розповів виданню Telegraf, чи можуть у ухилянта конфіскувати водійське посвідчення та автомобіль.

За словами юриста, самостійно рішення про застосування подібних засобів впливу представники ТЦК та СП не будуть приймати. Це може зробити лише суд.

У разі невиконання під час мобілізації військовозобов’язаним чи резервістом своїх обов’язків ТЦК та СП звертатиметься до Національної поліції для здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного чи резервіста. 

Якщо Нацполіція протягом 15 днів не змогла це реалізувати, ТЦК та СП надсилає військовозобов’язаному/резервісту вимогу. Тим, хто зареєстрований в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста, вимога надсилається через кабінет.

"В такому випадку вимога вважатиметься врученою в день відправлення, а якщо відправлення відбулось після 17:00 – наступного дня – незалежно від того, чи ознайомився військовозобов’язаний із цією інформацією у своєму електронному кабінеті. В іншому разі вимога надсилається поштою і вважатиметься врученою в день вручення вимоги під розписку або в день, коли на пошті поставили відмітку про відмову в отриманні листа", - пояснив юрист.

З цього часу військовозобов’язаний чи резервіст матиме 10 днів, щоб виконати вимогу, а саме - звернутись до ТЦК та СП. Якщо цього не відбулось, протягом п'яти днів ТЦК має право звернутись до суду. Адвокат додав, що суд призначатиме засідання, на яке запросять військовозобов’язаного.

"Категорія таких справ розглядатиметься за правилами адміністративного судочинства. Відколи відкрито провадження, юрист радить скористатися послугами захисника, адже рішення ухвалять доволі швидко - протягом 15 днів", – пояснив він.



Загрузка...