Як охолодити будинок в спеку: експерти дали поради для тих, в кого немає кондиціонера
З настанням літа температура повітря продовжує постійно зростати. Тому для тих, хто живе у багатоповерхових будинках, відсутність кондиціонера на другому чи третьому поверсі може швидко перетворити приміщення на місце, в якому складно перебувати. Про це пише Newsweek Romania.
Як зазначила генеральний директор з систем опалення, вентиляції, кондиціонування та сантехніки в компанії Oncourse Home Solutions Елізабет Шейверс, кожна оселя є унікальною, однак кімнати на верхніх поверхах зазвичай стають теплішими, коли холодне повітря не циркулює рівномірно по всьому будинку.
Тому фахівці пояснили, які є найефективніші методи зниження температури у кімнатах на верхньому поверсі, не перевантажуючи кондиціонер та не створюючи додаткових витрат за світло.
Захист від сонячного світла
Одним з найпростіших та найефективніших заходів є обмеження кількості сонячного світла, яке проникає в житло. Сонце швидко нагріває внутрішні поверхні, що сприяє підвищенню температури в кімнатах.
Зокрема експерт у галузі кондиціонування повітря та консультант платформи JustAnswer Ренді Хакштадт радить зачиняти штори, жалюзі або будь-які інші системи затінення вікон, коли температури повітря висока.
Елізабет каже, що такий захід є важливим у випадку вікон, які стоять на південь та захід. Вона наголосила, що вікна, розташовані в цих напрямках, пропускають велику кількість прямого сонячного світла, що може дуже швидко нагріти помешкання.
Якщо немає штор або жалюзі, експертка радить повісити ковдри перед вікнами, адже вони можуть уповільнити передачу теплового випромінювання від скла та сприяти підтримці нижчої температури у приміщенні.
Вікна та двері варто закривати
Багато людей користуються нижчими температурами вранці та відкривають вікна або двері, аби провітрити житло. Попри те, що така практика може бути корисною в перші години дня, експерти попередили, що вона стає проблематичною, коли вікна та двері залишаються відкритими надто довго.
Водночас Хакштадт пояснює, що люди звикли насолоджуватися прохолодним ранковим повітрям та залишати вікна відкритими, аби воно циркулювало в приміщенні. Однак проблема виникає тоді, коли вони забувають закрити їх до того, як зовнішня температура почне підвищуватися.
Фахівець каже, що за таких умов житло починає поглинати тепле або навіть гаряче повітря ззовні. Тепло накопичується не лише у повітрі, а й поглинається стінами, меблями та іншими предметами в будинку. Тому усе помешкання поступово нагрівається.
Тому під час спеки експерти радять кілька простих способів, які можуть підвищити ефективність звичайного вентилятора. Зокрема Хакштадт пропонує використовувати зволожені рушники, які варто помістити у морозильну камеру.
Після заморожування їх можна покласти на задню частину працюючого коробчастого вентилятора. Гаряче повітря, що проходить крізь холодний та вологий матеріал, буде сприяти зниженню температури в приміщенні.
Експерт радить, аби у періоди, коли прогнозується кілька днів поспіль спеки, власники осель тримали в морозильній камері кілька рушників, які можна буде використовувати по черзі.
Інший варіант - заморозити велику ємність з водою та розмістити її за вентилятором. Принцип дії такий самий, але ефект охолодження можна підтримувати протягом більш тривалого часу.






