У НБУ прогнозують швидке зростання цін: чого чекати найближчим часом
У квітні експерти прогнозують чергове збільшення цін на продукти через подорожчання нафти та пального. При цьому тривалість та масштаби зростання не можуть точно назвати навіть у НБУ.
Банкір підкреслив, що точний прогноз поки що неможливий, оскільки є багато факторів, які ведуть як до зростання цін, так і до їхнього уповільнення. Так, основною причиною майбутнього подорожчання є війна з Іраном, що призвело до збільшення вартості нафтопродуктів і деяких товарів в Україні.
Водночас покращення ситуації в українському енергосекторі має частково обмежити ціновий тиск на економіку. Також НБУ планує підтримувати стабільність валютного ринку та привабливість гривневих депозитів, що має дозволити не давати цінам зростати надто сильно.
«Поки що складно визначити остаточний сценарій розвитку подій, оскільки Нацбанку потрібно більше інформації для перегляду прогнозів», — резюмує Володимир Лепушинський.






