У кого вилучають авто за порушення мобілізації: адвокатка відповіла

У кого вилучають авто за порушення мобілізації: адвокатка відповіла

За неявку до територіального центру комплектування (ТЦК та СП) для уточнення облікових даних або проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) передбачено штрафи від 17 до 25 тисяч гривень. Якщо порушник не сплатить їх вчасно — впродовж 15 днів, — сума подвоюється, а в разі систематичних порушень можуть бути застосовані додаткові санкції, зокрема конфіскація авто.

Про це в коментарі РБК-Україна розповіла адвокатка, керуюча партнерка адвокатського об’єднання "Актум" Олена Хоменко.

Чи можуть забрати авто?

Так, але лише в рамках виконавчого провадження, коли борг перевищує 165 тисяч гривень. У такому разі державний виконавець може арештувати та виставити на продаж рухоме або нерухоме майно.

"В рамках виконавчого провадження, якщо сума боргу сягає більше 165 000 гривень (мають місце декілька штрафів), то в такому випадку у 2025 році державний виконавець має право арештовувати та виставляти майно на продаж: на офіційні майданчики СЕТАМ щодо продажу рухомого та нерухомого майна, тобто авто може бути проданим", – пояснює вона.

Однак, як пояснює юристка, такі випадки трапляються рідко.

Чому вилучення авто — виняток, а не правило?

1. Невелика кількість судових рішень. З початку 2025 року розглядалося лише 59 справ, пов’язаних із позбавленням водійських прав через порушення військового обліку. З них рішення ухвалено лише у 9 випадках.

2. Завантаження судів та перерви на повітряні тривоги значно уповільнюють процес розгляду справ.

3. Фінансування судових зборів: ТЦК та СП не мають коштів у бюджеті на подачу позовів, тому не ініціюють їх масово.

Хоча вилучення майна, зокрема авто, передбачене законодавством, на практиці цей механізм застосовується надзвичайно обмежено, підсумувала юристка.

Джерело: УНІАН



Загрузка...