У Львові лікарі виростили частину печінки 10-місячній дитині

У Львові лікарі виростили частину печінки 10-місячній дитині

Наразі хлопчик продовжує отримувати хіміотерапію. Його печінка повністю відновилася і нормально функціонує.

У Львові лікарі виростили нову частину печінки в організмі 10-місячного малюка з Буковини. Майже весь орган хлопчика уразила велика злоякісна пухлина, а здорових тканин залишалося лише 15%. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

 

Зазначається, щоб врятувати життя хлопчика, хірурги провели унікальну операцію - ALPPS. До цього надскладного втручання фахівці готувалися місяць.

Злоякісну пухлину у Демʼяна виявили, коли йому було 4 місяці. Тоді малюк втратив апетит, припинив набирати вагу, а його шкіра стала блідою. Місцеві лікарі скерували родину до Лікарні Святого Миколая, де функціонує єдиний на заході України Центр холестатичних захворювань у дітей.

Спеціалісти виконали біопсію. Вона підтвердила, що у малюка величезна злоякісна пухлина печінки. Вона займає 8 сантиметрів з 12-ти (довжина самого органу) і розповсюдилась на всі чотири сектори печінки. А її основна частина локалізована у центрі - там, де проходять головні судини. Тож хлопчика віднесли до категорії пацієнтів групи високого ризику.

Життя хлопчика було під загрозою - він міг померти за лічені тижні. Щоб врятувати дитину, лікарі негайно розпочали хіміотерапію, і вже за чотири місяці пухлина зменшилася вдвічі. Але цього було недостатньо і потрібно було ухвалити радикальніше рішення.

Варіант із трансплантацією печінки лікарі відразу відкинули, оскільки Дем'янчик важив лише 8 кілограмів. За такої низької ваги показник виживання після пересадки органа є критично низьким, що робило її надто ризикованою.

Залишився ще один, надзвичайно складний варіант - операція ALPPS. Львівські лікарі ніколи раніше не виконували подібних втручань, адже це новий метод. Щороку у світі проводять лише кілька таких операцій дітям. ALPPS передбачає кардинальну резекцію, тобто майже повне видалення печінки.

Після консультацій з польськими колегами львівські дитячі хірурги таки ухвалили рішення та вдалися до нового методу. Адже це єдиний спосіб поборотися за життя Демʼянчика. До ALPPS-процедури готувалися близько місяця. Під час першого етапу хірурги розділили частини печінки на здорові та уражені пухлиною. А судини, що живили "хвору" ділянку, перетиснули так, щоб пухлина перестала рости, але орган при цьому продовжував виконувати свою функцію.

За тиждень після операції 15% відокремлених здорових тканин печінки виросли вчетверо. Таким чином медикам вдалося з критичного малого об'єму виростити достатню кількість тканини, необхідної для наступного етапу операції. Дитячі фахівці змогли повністю видалити хвору частину печінки.

Наразі хлопчик продовжує отримувати хіміотерапію. Його печінка повністю відновилася і нормально функціонує. До малюка повернувся апетит, і він активно набирає вагу.

Джерело: korrespondent.net



Загрузка...