В Ірані триває масштабне відключення інтернету
Відключення охоплює як мобільні, так і фіксовані мережі, значно обмежуючи іранцям доступ до інформації на тлі зростання напруженості в регіоні.
В Ірані станом на 19 червня триває масштабне відключення інтернету - доступ до мережі зник напередодні і досі не відновлений. Про це //mastodon.social/@netblocks/114707474965101732" rel="nofollow" target="_blank" style="margin:0px;padding:0px;border:0px;outline:0px;vertical-align:baseline;background:transparent;color:rgb(198, 3, 4)">свідчать дані NetBlocks у четвер, 19 червня.
"За даними, Іран вже понад 12 годин без доступу до інтернету. Оскільки влада запровадила загальнонаціональне відключення Інтернету, посилаючись на ймовірне "зловживання" мережею Ізраїлем у військових цілях", - мовиться у повідомленні ресурсу.
Відключення охоплює як мобільні, так і фіксовані мережі, значно обмежуючи іранцям доступ до інформації на тлі зростання напруженості в регіоні.
Як зазначає Associated Press, іранське державне телебачення закликало громадян видалити зі своїх смартфонів месенджер WhatsApp, звинувативши його у передачі даних до Ізраїлю.
У відповідь компанія Meta, якій належить WhatsApp, заперечила ці звинувачення.
Окремі повідомлення також свідчать про блокування месенджера Telegram - одного з найпопулярніших у країні.
Нагадаємо, станом на вечір 18 червня в Ірані зафіксували майже повне відключення інтернету.
Тим часом Reuters повідомляє про нові внутрішні обмеження в Ірані - влада запровадила ліміти на закупівлю пального. Міністр нафти Мохсен Пакнежад у ефірі державного телебачення заявив, що заходи спрямовані на запобігання дефіциту. Водночас він запевнив, що перебоїв із постачанням для населення не очікується.
Зауважимо, Дональд Трамп заявив про встановлення "повного і тотального" контролю над небом Ірану та пригрозив верховному лідеру країни Алі Хаменеї.
Після цього ЗМІ повідомили, що США ймовірно приєднаються до ударів по Ірану. Пентагон уже привів американські війська в стан підвищеної готовності на базах по всьому Близькому Сходу.
Згодом Трамп "побажав удачі" верховному лідеру Ірану.