Відмова від сніданку провокує смертельну хворобу: нові дослідження
Систематичний пропуск сніданків може негативно вплинути на імунітет, підвищити ризик розвитку раку та серцевих захворювань.
Про це свідчить проведене дослідження.
Не лише переїдання, а й відмова від їжі може негативно вплинути на імунну систему. Дослідники з Медичної школи Ікана на горі Сінай провели експеримент на двох групах мишей, щоб зрозуміти, як відсутність сніданків впливає на людський організм, пише ua-novosti.
Першій групі мишей відразу після пробудження давали доволі ситний сніданок, другій групі - лише воду. Дослідники аналізували зразки крові тварин після пробудження, а також через чотири та вісім годин.
У результаті виявилося, що у мишей, які пили вранці тільки воду, зменшувалася кількість моноцитів. Це клітини, які відіграють важливу роль у боротьбі зі злоякісними пухлинами, патогенами та запальними реакціями.
Через чотири години після пропущеного прийому сніданку 90% моноцитів зникли з кровотоку, а за вісім годин їх майже не залишилося.
Учені зазначають, що голод викликав стресову реакцію мозку, яка змусила моноцити переміститися в кістковий мозок, де вони перейшли в неактивний стан. Утворення нових клітин значно сповільнилося.
Вже через 24 години, коли тваринам дали їжу, моноцити почали повертатися, але їхня різка поява негативно вплинула на організм. Зокрема, у мишей виявляли ознаки запалення, яке послабило стійкість до інфекційних хвороб та підвищило ризик проблем із серцем.