"Раз попався, то попався": як українці реагують на вручення повісток
Журналісти "Суспільного" побували у Рівному на мобільному блокпосту, де працівники обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки вручають повістки чоловікам призовного віку, та розповіли, як українці реагують на вручення повісток на мобільних блокпостах.
Як розповів представник Рівненського обласного ТЦК та СП Валентин, щодня вручають дві-чотири, іноді — п'ять повісток.
"Яким чином визначаємо? Документи, візуально дивимося, людина підлягає мобілізації чи ні по віку, якщо людина старшого віку — просто питаємо, якого року народження. Якщо підлягає — видаємо повістку", - розповів він.
Так, один з водіїв, якого зупинили на мобільному блокпосту, повідомив, що він 1958 року народження й за віком — не підлягає мобілізації, додавши, що "якби мав відповідний вік, то вже був би там. Пішов захищати державу. А так — чим можу, то тут допомагаю".
Ще один з водіїв, Едвард, не мав при собі військово-облікових документів і зізнався, що досі не оновив дані, "бо дуже зайнятий".
На пропозицію виписати повістку, чоловік спочатку відмовився, але після пояснення, що при відмові його подадуть в розшук — погодився.
"Це трохи неправильно, як на мене. Взагалі підхід треба поміняти до людей і дати їм мотивацію самим йти туди… Це неправильно, що вони зараз роблять. Але раз попався, то попався", - прокоментував він.
Як зазначають у ТЦК, в основному, всі чоловіки спокійно отримують повістки, "навіть просять на який день та час виписати, взагалі без проблем".
"Були випадки, що люди втікали, не давали свої дані. Це їхні, як то кажуть, таргани в голові", додалв представник ТЦК, зазначивши, що за такі дії чоловіків можуть подати в розшук, оштрафувати, примусово доставити у ТЦК.
Також він додав, що на конфлікт ідуть та проявляють агресію "люди до 25-30 років, можна сказати, молодь".