Вперше в історії на Землю прибули зразки з темного боку Місяця

Вперше в історії на Землю прибули зразки з темного боку Місяця

Китайський місячний зонд Chang'e-6 вперше доставив на Землю зразки зі зворотного боку Місяця.

Апарат із породами з місячної поверхні у вівторок вдень успішно приземлився у посадковій зоні автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю, повідомило Національне космічне управління КНР, передає CGTN.

"Зворотна капсула, що вперше в історії людства доставила на Землю зразки, відокремилася від орбітального апарату приблизно в 5 тис. км над Південною Атлантикою. О 13:41 за місцевим часом (8:41 за Києвом - Gazeta.ua) вона увійшла в атмосферу Землі на висоті 120 км і швидкості близько 11,2 км на секунду. Після кількох гальмівних маневрів на висоті 10 км над землею розкрився парашут і о 14:07 капсула точно та плавно приземлилась у визначеному районі, де її знайшла пошукова група", - сказано в повідомленні.

Найближчим часом капсулу доправлять до Пекіна, де відкриють та передадуть місячні зразки групі вчених для подальшого зберігання, аналізу і вивчення.

Місія стартувала 3 травня. Вона вважається найскладнішою в китайській програмі з дослідження космосу. Складається з орбітального апарату, який забезпечив переліт до Місяця й назад, а також посадкового модуля для збору зразків та апарату, що забезпечив посадку місяцехода і його повернення на орбітальний модуль.

Китайські науковці очікують, що нові зразки призведуть до нових відкриттів і повнішого розуміння еволюції природного супутника Землі.

Оскільки прямий зв'язок між наземним центром керування й посадковим модулем був неможливим, для управління ним китайські науковці завчасно вивели на місячну орбіту супутник-ретранслятор Queqiao-2. Це забезпечило постійний контакт із місяцеходом.



Загрузка...