Китайський зонд привіз на Землю проби ґрунту зі зворотної сторони Місяця
У вівторок апарат приземлився в пустелі Внутрішньої Монголії після складної місії, яка тривала 53 дні.
Китайський місячний зонд Чан'е-6 вперше в історії доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Про це повідомляє агентство Xinhua.
Зазначається, що це була одна з найскладніших місій у космічних дослідженнях. Експедиція тривала 53 дні. Вона розпочалася 3 травня, коли до Місяця стартувала ракета-носій Чанчжен-5 з космічним апаратом Чан'е-6.
З 2 по 3 червня зонд зібрав зразки ґрунту, а 4 червня відірвався від зворотного боку Місяця і незабаром вийшов на заплановану місячну орбіту. 25 червня апарат здійснив посадку в пустелі Внутрішньої Монголії.
За словами наукового співробітника Інституту геології та геофізики Китайської академії наук Ян Вея, місія Чан'е-6 є важливою віхою в історії дослідження Місяця. Вона сприятиме більш повному розумінню еволюції Місяця.
"Нові зразки неминуче приведуть до нових відкриттів. Захоплення Місяцем сягає корінням у китайську культуру протягом століть, про що свідчить міфологічне оповідання про Чаньє, жінку, яка подорожувала Місяцем і жила на ній. Тепер китайські вчені з нетерпінням очікують можливості зробити свій внесок у науку про Місяць", - додав він.