"Резерв+" не оберіг: У ТЦК розповіли, чому продовжують хапати на вулицях навіть чоловіків, що оновили свої дані
Попри те, що через додаток "Резерв+" понад 700 тисяч чоловіків оновили свої дані, а деякі зробили це через ЦНАП, їхні права та свободи залишилися незмінними. Співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) продовжують затримувати таких осіб і доставляти їх на військово-лікарську комісію (ВЛК). За їхніми словами, вони діють у межах закону та мобілізаційних заходів.
Про це розповів начальник служби зв'язків з громадськістю Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко в етері "Радіо Свобода".
Бондаренко пояснив, що для уникнення затримання необхідно мати при собі військовий документ, якого у більшості затриманих не було.
"Цей акцент, що ТЦК когось садить у бус – не ТЦК садить у бус, а поліція, яка є частиною групи оповіщення. Вона пропонує громадянину виконати законні вимоги. Якщо немає документів з собою, то, згідно з чинним законодавством, це є правопорушенням, за яке потрібно негайно виписати штраф", – зазначив представник ТЦК.
За словами Бондаренка, підставою для примусового доставлення до ТЦК може бути відсутність актуальних даних про проходження ВЛК навіть після оновлення інших даних у додатку "Резерв+". ТЦК цікавиться, чи має особа відстрочку або бронювання, інакше її відвезуть на ВЛК.
"Якщо людина оновила дані через 'Резерв+', а при спілкуванні з представниками ТЦК виявилося, що вона давно не проходила ВЛК і оновила свої дані не повністю, то ми пропонуємо їй з'явитися в ТЦК у найкоротший термін і пройти ВЛК. Якщо у людини немає законних підстав на відстрочку, то згідно з законом про мобілізацію, ми направляємо її в навчальний центр", – підсумував Олександр Бондаренко.
Таким чином, оновлення даних через "Резерв+" або ЦНАП не гарантує уникнення мобілізації, якщо відсутні актуальні дані про проходження ВЛК. ТЦК продовжує здійснювати заходи відповідно до чинного законодавства.