Ви будете здивовані! Вчений розповів, хто "заснував" поцілунки і яке значення вони мали

Ви будете здивовані! Вчений розповів, хто "заснував" поцілунки і яке значення вони мали

Поцілунки є одним з найпопулярніших проявів людської тактильності. Однак вчені досі сперечаються, як саме вони виникли. Нове дослідження британського вченого показало, що походження поцілунків може бути пов’язане з піклуванням людиноподібних мавп одне про одного, передають Патріоти України.

Його висновки опубліковані у науковому журналі Evolutionary Anthropology, пише Phys.org.

Адріано Р. Ламейра з Університету Ворика проаналізував наявні гіпотези походження поцілунків.

Він з’ясував, що основним засобом встановлення та підтримки соціальних зв'язків для людиноподібних мавп був грумінг – догляд за шерстю одне одного. Наприкінці цієї "процедури" мавпи випинали губи й робили легке всмоктування, щоб прибрати з шерсті сміття або паразитів.

На думку вченого, грумінг міг бути й частиною культури ранніх людей. З плином часу, коли вони еволюціонували та втрачали волосся на тілі, потреба у такому догляді зменшилася. Але "сеанси грумінгу" залишилися – як прояв соціального зв’язку.

Своє припущення науковець назвав "гіпотезою фінального поцілунку грумера".

Дослідження підтверджує думку про те, що у людиноподібних мавп та людей поцілунок є символічним жестом, який сигналізує про соціальні й родинні зв'язки та зміцнює їх.

Водночас інші примати беруть участь у соціальних зв'язках в інший спосіб. Наприклад, капуцини встромляють пальці в очі та ніздрі тих, хто їм подобається.

Щоб перевірити гіпотезу про грумінг, вчений рекомендує зосередити майбутні дослідження на детальному описі поведінки людиноподібних мавп під час цього процесу.

Джерело: Патріоти України



Загрузка...