На висоті служіння українській справі: конкурс «Талант і слово» пам’яті Галини Могильницької(фото)

На висоті служіння українській справі: конкурс «Талант і слово» пам’яті Галини Могильницької(фото)

Знаменита Золота зала Одеського літературного музею 07 травня зібрала шанувальників, поціновувачів і дослідників життєвого й творчого шляху Галини Могильницької (1937-2021) – активної учасниці українського правозахисного руху, педагога, відомої публіцистки й поетки, щоби добрим словом згадати про її націєцентричні справи, поговорити про залишений нею для нас усіх вагомий слід у громадсько-політичному, освітньому та культурно-мистецькому житті не тільки Одещини, але й усієї України.

Могильницька була прекрасною поеткою, учителем, правозахисницею (лауреатка премії імені Василя Стуса та Ірини Калинець), людиною, яка ненастанно працювала на утвердження Української помісної церкви, зробила надзвичайно багато, щоб українська мова розвивалася, аби її плекали в закладах освіти, щоби вона поширювалася й за кордоном, де видавалися її книги.

На пошану Галини Могильницької Одеська академія неперервної освіти (тут вона працювала впродовж багатьох років), провела присвячений її пам’яті конкурс учнівських і студентських робіт із вельми символічної назвою «Талант і слово», а в переддень її народження зорганізувала в Одеському літературному музеї нагородження переможців. Ректорка Академії Любов Задорожна, відкриваючи урочистості, підкреслила, що Галина Анатоліївна «була і є втіленням незламного українського духу та безумовним авторитетом для вчителів Одещини. Найбільший приклад для нас – це її висока відповідальність і чесність щодо освіти, держави та нашої національної ідентичності». «Така видатна постать, як Галина Могильницька, продовжує жити у своїх працях, ідеях, учнях та в кожному з нас», – підкреслив у привітанні учасників конкурсу Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Викладачі та студенти Ізмаїльського державного гуманітарного університету щиро вітають здобувачку ОС «магістр»факультету української та іноземної філології Тетяну Рознатовську з гідним представлення на цьому конкурсі свого дослідження, виконаного в межах діяльності Центру літературного краєзнавства Українського Придунав’я ІДГУ та удостоєного призового І-го місця.

Її наукову роботу «Біографічний синерген придунайського поета Валерія Виходцева» (науковий керівник – професор Галина Райбедюк) високе журі (голова журі конкурсу – відомий літературознавець Дмитро Дроздовський) визнало однією з кращих у номінації «Література рідного краю».

«Брати участь у такому високому дійстві для мене, магістрантки Ізмаїльського державного гуманітарного університету й отримати Диплом І-го ступеня та Відзнаку імені Галини Могильницької, то не тільки велика честь, але й неабияка відповідальність перед її світлою пам’яттю», – зворушливо зізнається Тетяна Рознатовська в подячному слові організаторам конкурсу та урочистостей, журі за високу оцінку роботи, а також науковому керівникові за підтримку й допомогу у вивченні творчості талановитого унікально придунайського поета Валерія Виходцева.

Його доробок цілком може бути джерельним свідченням, що талант, незалежно від того, по яких би провінціях він не нуртував, є явищем непроминальним. А вивчення художнього спадку митців кожного регіону, як слушно підкреслювала в передмові до навчального посібника «Уроки літератури рідного краю» Галина Могильницька, є дієвим чинником «піднесення духовності, формування суспільно-ціннісних орієнтирів особистості», що в умовах нинішнього боротьби з ворогом є питанням архіважливого значення.

Тож бажаємо дослідниці не спинятись на досягнутому. Бо ж молодим «паростам» української науки належить у майбутньому (та й сьогодні!) міцно й несхитно тримати інтелектуальне небо України, як тримала його полум’яна патріотка Галина Анатоліївна Могильницька.

Професор Галина Райбедюк

Джерело: idgu.edu.uа

 


Загрузка...