Ізмаїл готується до зими в умовах відключень електроенергії: чи будуть містяни забезпечені водою та теплом
Останнім часом українці стикаються з регулярними та значними відключеннями енергопостачання, що помітно впливає і на побутове життя. Однак з початком холодів незручностей, спричинених обмеженнями, може ставати більше, у тому числі слід враховувати ймовірність погіршення ситуації через погодні умови тощо. Про те, як до нового опалювального сезону та відключень електроенергії готується Ізмаїльська громада, журналістці інформаційної агенції «Юг.Today» розповіла заступниця міського голови Катерина Татаринцева.
Підготовку до осінньо-зимового періоду розпочато вже зараз. Комунальні служби за планом проводять необхідні ремонтні та профілактичні роботи, однак на відміну від звичайних умов, зараз активно перевіряють й готують альтернативні джерела живлення – генератори, завдяки яким мешканці громади можуть сподіватися на тепло та воду у своїх помешканнях навіть під час тривалих відключень електроенергії. Комунальне підприємство «Житсервіс» має до початку сезону провести ремонтні роботи багатоповерхівок – покрівель, фасадів, водостічної системи, мереж електрозабезпечення тощо. У «Теплокомуненерго» заплановано та вже розпочато поточний ремонт внутрішньобудинкових систем централізованого опалення, заміна ділянок теплової мережі, перевірка лічильників. А на випадок відсутності енергопостачання, наразі усі 16 міських котелен забезпечені генераторами та запасом палива. Співробітники Водоканалу ремонтують водопровідні мережі, техніку, проводять профілактичні роботи на насосних станціях, каналізаційних системах. Забезпечено генераторами усі каналізаційні та водонансосні станції.
За словами Катерини Татаринцевої, наявні генератори вже перевірені, вони мають усі закрити потреби міста в умовах обмежень енергопостачання. Однак, слід розуміти, що навіть при наявності запасів палива, прилади повинні мати деякий час для, так би мовити, «відпочинку». Проте за потреби, у випадку відсутності водопостачання, у громади є можливість фізично доставити воду до будь-якого району.
Як пояснила заступниця міського голови, на тепло у багатоквартирних будинках у холодну пору року в Ізмаїльській громаді також можна очікувати попри відключення світла. Слід зазначити, що важливим фактором можуть бути погодні умови, а саме – температура. Тож для вдалого перебігу опалювального сезону систему слід підтримувати, для цього генератори мають бути у повному порядку, аби ця система не «заморозилась». Зазвичай, зазначає посадовиця, на процес переключення опалювальної системи на генератори може піти дві-три години, що значно не вплине на її роботу.
До опалювального сезону вже готуються й комунальні заклади охорони здоров’я, освіти та культури. Наприклад, деякі заклади освіти та культури, які мають опалення на твердому паливі, вже розпочали процедуру закупівлі вугілля. Лікарні, як заклади критичної інфраструктури, наразі не мають обмеження в енергопостачанні, однак також оснащені альтернативним живленням, на який зокрема автоматично перемикаються в умовах перепадів напруги. Ізмаїльську центральну лікарню, у тому числі – перинатальний центр, за необхідності може живити високопотужний генератор, а також є можливість забезпечення водопостачанням у разі його відключення. Крім того, розробляється проєкт створення автономної котельні у лікарні.
Вже зараз у стані готовності знаходяться 10 мобільних та 14 стаціонарних пунктів незламності. Усі вони мають резервне живлення, забезпечені пічкою й мають запас дров, а також забезпечені інтернетом. Тож, у випадку блекаутів, мешканці зможуть зігрітися, зарядити гаджети та скористатися доступом до інтернету. Окрім того, у стаціонарних пунктах незламності наявні медичні кімнати та кімнати для матері й дитини. Мобільні ж пункти, у вигляді наметів, розгортали ще у 2022 році. Особливо важливими вони є у мікрорайонах, де наявні повністю залежні від електропостачання будинки.
Тож місто активно готується до зими та до будь-якого, пов’язаного з відключенням електронергії, розвитку подій.
Джерело: Юг.Today, Амєлія МИЙНОВА